“Україна – розп’яття”: в Києві відкрилась перша в світі виставка про російсько-українську війну

Автор: Марія Супрун
10:18 09.05.2022

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні вчора, 8 травня, у День пам’яті та примирення відкрилася перша в країні і світі музейна виставка присвячена російсько-українській війні “Україна – розп’яття”.

“Україна – розп’яття”: в Києві відкрилась перша в світі виставка про російсько-українську війну
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на сайті музею.

Робота з комплектування музейної колекції розпочалася наприкінці березня. Після визволення Київщини та Чернігівщини вже на початку квітня музейники вирушили в експедиції до вщент поруйнованих м. Ірпінь та Буча, смт Бородянка, Гостомель і Макарів, с. Михайлівка-Рубежівка, Андріївка, Липівка, Маковище, Стоянка, Лук’янівка, Перемога та інших населених пунктів. 

Один із акцентних експонатів виставки – зранена ікона «Зняття з Хреста», в якій застряг осколок російської міни. Образ із понівеченого ворогом храму Св. Димитрія Ростовського в смт Макарів на Київщині.

В експозиції виставки представлено унікальні артефакти повномасштабного зіткнення, що триває просто цієї миті. Серед них карта захоплення м. Київ диверсійними групами й майже весь ворожий арсенал зброї, якою нищать Україну.

Зазначається, що для відвідин виставкового центру із самостійним оглядом чи замовленням екскурсій обов’язковою буде попередня реєстрація. Оглянути виставку без попереднього запису можна лише за відсутності попередньої реєстрації інших відвідувачів на вказаний час та наявності вільних місць. 

Нагадаємо, в Києві зробили виставку знищеної техніки окупантів (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Крім того, виставка про наслідки російської агресії відкрилася у Броварах.

Великий Київ у Google News

підписатися