Кабінет Міністрів України схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінгу.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 14 липня.
«Це частина процедури фіналізації набуття роумінгового безвізу», – зазначив він.
За словами Шмигаля, Європейська комісія погодила приєднання України до політики Roam like at Home.
З 1 січня 2026 року українці зможуть користуватися мобільним зв’язком та інтернетом у 27 країнах ЄС за тарифами своїх операторів без додаткових зборів.
Аналогічні умови діятимуть для європейських абонентів в Україні.
Єврокомісія запропонувала Раді ЄС повноцінно приєднати Україну до політики Roam like at Home з початку 2026 року.
До цього часу мільйони українців за кордоном продовжать користуватися домашніми тарифами завдяки спільній заяві операторів ЄС та України.
Шмигаль підкреслив, що це важливий крок у євроінтеграції України та підтвердження її входження до цифрового простору ЄС.
Роумінг стане першою сферою, де Україна отримає режим внутрішнього ринку ЄС, завдяки адаптації українського законодавства до європейських стандартів.
Читайте також: Україна запустить мобільний інтернет Starlink у 2026 році, стане першою країною в Європі з такою послугою – “Київстар”
Нагадаємо, американці у Львові безкоштовно оперуватимуть дітей із вадами обличчя.