Україна приєдналась до “Культурних маршрутів” – що це означає

19:50 16.02.2021

Україна приєдналася до «Розширеної часткової угоди про культурні маршрути». Це дозволить Україні пропонувати власні маршрути та просувати власні історичні та культурні наративи.

Україна приєдналась до “Культурних маршрутів” – що це означає

Про це повідомляє Міністр культури Олександр Ткаченко. 

Міністр розповідає, що такий крок означає можливість популяризації національної культурної спадщини як невід’ємної складової спільної європейської історії.

Угода допоможе нам розробити та промотувати концепції культурних маршрутів у спільному з Європою культурному просторі”,

– пише Олександр Ткаченко у своєму дописі.

Наразі територією України проходять лише 3 з 40-ка європейських культурних маршрутів.

За словами міністра, “приєднавшись до Розширеної часткової угоди про культурні маршрути Україна отримає можливість не лише бути учасницею існуючих проектів, а й виступати з ініціативою номінацій, просуваючи власні історичні і культурні наративи”.

Крім того, він додає, що в умовах пандемії Україні може допомогти Європейській інститут культурних маршрутів. Він здійснює експертизу та поширює інформацію про кращі практики щодо розробки інноваційних проектів в сфері культурного туризму і сталого розвитку територій.

Приєднання до Розширеної часткової Угоди про культурні маршрути є практичною реалізацією положень статті 439 глави 24 «Культура» Угоди про асоціацію між Україною та ЄС”,

– підсумовує міністр.

Великий Київ у Google News

підписатися