Україна першою у світі почала масово використовувати дешеві дрони, продемонструвавши “москітну стратегію”, — академік

Автор: Любава Лисичкіна
22:48 Сьогодні

170 типів безпілотників у ЗСУ – це і досягнення, і проблема одночасно, оскільки розпорошення ресурсів.

Україна першою у світі почала масово використовувати дешеві дрони, продемонструвавши “москітну стратегію”, — академік Фото: Укрінформ
Світлодіодне освітлення

Про це розповів перший віцепрезидент НАН України, академік Володимир Горбулін.

За словами науковця, ОПК України на підйомі. На час війни можна залишити його конструкцію такою, як є, тобто п’ять регуляторів, дотичних до розвитку сучасної зброї, – Міноборони, Мінстратегпром, Мінцифри, СБУ, ГУР Міноборони.

“Однак таки необхідно створити єдиний центр розвитку технологій – це було передбачено указом Президента Зеленського 59/20. Щоб звузити фокус витрат. 170 типів безпілотників у ЗСУ – це і досягнення, і проблема одночасно, оскільки розпорошення ресурсів. Потрібна уніфікація і прихід до хоча б двох-трьох десятків типів упродовж кількох років. І так на багатьох ділянках створення і виробництва зброї”, – вважає Горбулін.

Академік заявив, що  Україна першою у світі почала масово використовувати дешеві дрони, продемонструвавши “москітну стратегію” в дії. Тож на його переконання, потрібно навчитися швидко масштабувати досягнення. Дві речі гальмують очевидне технологічне лідерство на цій ділянці – дефіцит ресурсів та похибки у адмініструванні оборонною промисловістю.

Крім того, Горбулін переконаний, що не може бути жодної легалізації відкупів від виконання громадянського обов’язку захищати державу – у вигляді неприпустимих законів на кшталт “економічного бронювання”. Натомість потрібен закон про неможливість перебування на державній службі без військового досвіду, наприклад, з 2027 року.

“Чиновники мають поступово пройти через фронт, їх заміна, як і заміна здатної до фронту молоді на підприємствах, має відбуватися за рахунок ветеранів та жінок. Усе це має бути закріплено рішеннями Ставки Верховного Головнокомандувача – це відновить мотивацію суспільства та об’єднає його у складний момент, який нині переживає Україна”, – зазначає академік.

Відомо,  українські спецслужби встановили особу окупанта, який вбивав жителів Бучі заради розваги .

Великий Київ у Google News

підписатися