Україна не займається визволенням викрадених росіянами українських дітей-сиріт 

Автор: Ольга Даниленко
14:58 16.03.2023

Україна та Червоний хрест, як гарант Женевської конвенції, не займаються питанням визволення депортованих до РФ українських дітей-сиріт.

Україна не займається визволенням викрадених росіянами українських дітей-сиріт 
Світлодіодне освітлення

На цьому наголосила відома волонтерка та генеральний директор компанії “Danaya” з виробництва одягу для військових Дана Ярова.

Наразі, за офіційними даними підтверджена депортація понад 16 000 українських дітей.

“Чому держава не втручається? У нас є Міністерство соціальної політики, ви десь бачили їхню роботу за рік? Я – ні. Міністерство ветеранів – то мертво народжена дитина, вони не відсвічують взагалі, але освоюють великі бюджети. На цей рік вони отримали 500 мільйонів гривень на свою роботу”, – наголосила Ярова в інтерв’ю на ТК “Еспресо”. 

Вона також розповіла, що представництво Червоного хреста в Україні не зробило нічого, аби повернути викрадених росіянами дітей до України. 

“Коли я їм поставила питання, слухайте, у нас там діти по суті – у полоні. Це депортація. Як саме цих дітей повертати, ви ж гарант Женевської конвенції, ви ж маєте це робити. На що мені представник Червоного Хреста сказав, ми працюємо тільки по заявах родичів. Я кажу, які родичі?! Це діти-сироти!”, – розповіла волонтерка.

За словами Ярової, волонтери підготували запит у державні органи, аби держава Україна звернулася до Червоного хреста саме стосовно депортованих РФ українських дітей-сиріт. 

“Чомусь цим ніхто не займається. Не знаю чому… З великими труднощами, ми змусили державу, в особі посадових осіб, починати щось робити. Якщо немає наших ініціатив – не має нічого. Це наші спільні діти й ми маємо їх повернути”, – додала волонтерка.

Читайте також: Залужний вручив волонтерці унікальну відзнаку за допомогу ЗСУ

Довідка. Дана Ярова допомагає армії з 2014 року, була радником у Міністерстві оборони. Наразі її Фонд та її виробництво зайняті допомогою армії: від тактичної медицини до форми. Також Ярова очолює напрям допомоги дітям загиблих героїв у благодійному фонді “Мрія”.

Нагадаємо, 30 травня 2022 року диктатор Путін підписав указ про спрощену процедуру отримання російського громадянства українським дітям-сиротам, або особам, які залишилися без піклування батьків з Донецької області, Запоріжжя та Херсона.

Як повідомляв “ВК”, спеціальними евакуаційними рейсами до країн Європи було евакуйовано понад 6 000 киян із малозахищених верств населення. Загалом, рейсами до європейських країн, на час бойових дій, відправилися 1 215 дітей з інвалідністю, разом з батьками чи опікунами. Також цими рейсами виїжджали діти-сироти, вихованці інтернатних установ столиці тощо.

Великий Київ у Google News

підписатися