Україна може стати основним союзником США: Рада збирається на сесію

Автор: Марія Супрун
15:15 06.09.2021

Рада на позачерговому засіданні розгляне звернення до Конгресу щодо надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО (MNNA).

Україна може стати основним союзником США: Рада збирається на сесію

Як повідомив депутат від фракції “ЄС” Олексій Гончаренко, орієнтовно позачергова сесія відбудеться у четверг, 9 вересня.

Наразі депутат подав підписи про проведення позачергового засідання щодо розгляду проекту.

“Наголошую, що статус MNNA не заважає Україні йти до НАТО. І голосування за мій проект звернення у Раді слугуватиме важливим сигналом для Росії і світу про наш цивілізаційний вибір. Також надання Україні статусу MNNA продемонструє Кремлю, що Україна є ключовим союзником США у Східній Європі”, – зазначив Гончаренко.

Нагадаємо, статус головного союзника США поза НАТО (Major Non-NATO Ally) вперше з’явився в законодавчому полі США в 1989 році. Спочатку він припускав, що з окремими країнами, що мають стратегічне значення, Вашингтон може укладати договори про спільні військові розробки і дослідження. Пізніше закон значно розширив дію – статус дає можливість отримувати для розробок матеріали і обладнання в кредит, а також фінансування від США для купівлі або оренди оборонного устаткування. Нині 17 країн позначені як “основні союзники поза НАТО”.

Які переваги дає статус?

У разі його схвалення наша країна отримає такі права:

  • на позику матеріалів, приладдя або обладнання для спільних досліджень, розроблень, випробувань або аналізування;
  • на розміщення військових резервних запасів, що належать США, на своїй території за межами військових об’єктів США;
  • на укладення угоди зі Сполученими Штатами про спільну організацію навчання на двосторонній або багатосторонній основі, якщо фінансові домовленості є взаємними і передбачають відшкодування всіх прямих витрат США;
  • на максимально можливе пріоритетне доставлення озброєнь, в разі якщо країні загрожує небезпека;
  • на придбання боєприпасів зі збідненим ураном.

Як повідомлялося, зону ЧАЕС по кілька разів на день облітають гелікоптери – що сталось.

Великий Київ у Google News

підписатися