Україна готова до запуску COVID-паспортів – Ляшко назвав дату

Автор: Марія Супрун
22:02 15.05

Україна бере участь робочих групах Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейського союзу щодо запровадження COVID-сертифікатів. Влада готова запустити документи з 1 липня.

Україна готова до запуску COVID-паспортів – Ляшко назвав дату

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише РБК-Україна.

Україна бере участь у двох робочих групах з введення ковідних сертифікатів. Одна – від ВООЗ, друга – від ЄС, яка пропонує певні привілеї для вакцинованих осіб або людей з імунітетом в умовах карантинних обмежень. Тобто відвідувати концерти, кінотеатри, торгові центри тощо. Що конкретно – це ще не вирішено“, – розповів Ляшко.

Санлікар запевнив, що наразі усі дані про вакцинацію українців вносять в єдину електронну систему. Над впровадженням сертифікатів працює також група спеціалістів з МОЗ, НСЗУ і Мінцифри. Усі дії щодо COVID-паспортів Україна узгоджує з ВООЗ і ЄС. Крім того, фахівці напрацьовують технічні моменти, які одразу після запровадження в Євросоюзі будуть введені й в Україні.

Ми не будемо “білою вороною”. Що буде затверджено ВООЗ – те буде і в нас, що буде в Євросоюзі – те буде і в нас…За словами міністра охорони здоров’я, з 1 липня ми готові запустити такі сертифікати“, – сказав головний санлікар.

Читайте також: Марина Порошенко оприлюднила кроки для прискорення вакцинації від COVID-19

Нагадаємо, відсутність декларації з сімейним лікарем не є підставою для відмови в проведенні вакцинації від COVID-19. Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин