У дискусії щодо інцидентів з учасниками субкультури взяли участь 800 педагогів. Заступник начальника Управління ювенальної превенції Національної поліції України Ярослав Шанько повідомив, що за участь та організацію зборів з метою масової бійки передбачено як адміністративну (для батьків неповнолітніх), так і кримінальну відповідальність, яка настає з 14-ти років.
Поліцейські та освітяни запропонували методи, які допоможуть вберегти дітей від участі у деструктивних рухах:
- Ознайомити підлітків з молодіжними субкультурами: їхніми рисами, позитивним і негативним спрямуванням, з’ясувати роль молодіжних субкультур у процесі адаптації і самоствердження юної особистості
- Провести заняття з елементами тренінгу «Всі ми – різні, всі ми – рівні», творчі дискусії на тему «Молодіжні субкультури: за і проти», «Вчимося бути толерантними», «Що спільного?», «Біла ворона», «Чарівне озеро»; створити колажі «Світ толерантності» і «Світ інтолерантності», «Риси толерантної особистості» тощо.
- Звертати увагу на контент, який «споживає» дитина та знати її інтереси;
- Разом з дитиною пройти базовий курс кібербезпеки з обговоренням;
- Слідкувати, чи нема у дитини різких перепадів настрою;
- Проводити більше часу з дітьми та вибудовувати довірливі стосунки;
- Звертати увагу на поведінку дітей, коло спілкування та способи проведення дозвілля.
- Батькам, у яких складна комунікація з підлітками, звернутися до практичного психолога закладу освіти, або, наприклад, до фахівців проекту Міністерства освіти і науки України та UNICEF «Поруч», де можна отримати безкоштовну допомогу.
Нагадаємо, правоохоронці виявили на Київщині 160 груп ПВК «Редан».