LOVE REVOLUTION: у Золотих воротах покажуть виставу про «революційне кохання» за творами Титанів 1920-хх

Автор: Оксана Тупальська
11:32 04.01

У київському театрі «Золоті Ворота» в січні 2024 покажуть виставу LOVE REVOLUTION за творами українських класиків початку ХХ ст. Жанр визначають як «вечорниці анархічної молоді». Режисерка-постановниця Наталія Сиваненко інсценізувала чотири новели Титанів 1920-хх, у кожній з яких персонажі знаходяться в період дорослішання й проходять певну ініціацію коханням.

LOVE REVOLUTION: у Золотих воротах покажуть виставу про «революційне кохання» за творами Титанів 1920-хх
Світлодіодне освітлення

«Для мене було важливо знайти оповідання авторів Розстріляного Відродження про молодих людей, які перебували в період формування своєї особистості. Поговорити про важкі питання, які виникають в цьому віці, коли ти відриваєшся від наративів батьків/соціуму і маєш сформувати власну позицію у світі, губишся, яка мораль саме твоя», – розповідає Наталія Сиваненко.

Сиваненко додає, що хоче поговорити із сучасним глядачем, зокрема з сьогоднішньою молоддю на філософські теми, які вважає дуже актуальними зараз, коли всі ми живемо у війні і заново вибудовуємо певні орієнтири, шукаємо опори в собі.

Прем’єра вистави LOVE REVOLUTION запланована на 20 і 21 січня 2024 року.

 «Золоті Ворота» – в принципі театр, у якому багато молоді, тож це класне місце, де мені захотілось втілити ідею, зайнятись творчим пошуком і в цікавій формі відтворити прозу – не концентруючись на зображенні історичного періоду, а ніби поговорити із молоддю ХХ ст. Герої цих творів ставлять собі питання: за що відповідає Бог – а за що відповідаю я, за що відповідає політика, що таке кохання тваринне – а що таке кохання моральне. Вважаю, що зараз це дуже актуально й доречно», – каже Наталія Сиваненко.

Режисерка-постановниця наголошує: добираючи матеріал, хотіла показати, що вже 100 років тому українці мали дуже крутий потенціал, потужний інтелектуальний пласт і ресурс для сучасної філософії.

Назва LOVE REVOLUTION – натякає на те, що події вистави відбуваються на тлі тогочасної революції, але в центрі уваги не історична канва, а емоційна палітра персонажів.

У постановці використали оповідання: «Виривки з мемуарів одного старого гріховоди» Агатангела Кримьского, «Рахунок» Майка Йогансена, «Добрий Бог» Валеріана Підмогильного та «Із Вариної біографії» Миколи Хвильового.

Героїв втілюють: Катерина Вишнева, Христина Люба, Артем Пльондер, Андрій Поліщук, Антон Соловей, Наталя Телли.

 

Великий Київ у Google News

підписатися