У Житомирі судили матір через прогули двома дітьми ліцею

Двоє школярів систематично прогулювали уроки у ліцеї № 8 м. Житомира та не могли назвати причину відсутності на заняттях. Через це матір дітей віддали під суд.

Як з’ясувалося, жінка перебувала вдома та виконувала хатні справи в той час коли її дітей не було на уроках. Справу розглянув Корольовський районний суд міста Житомира. Матір визнали винною в ухиленні від виконання батьківських обов’язків. 

Суд наклав на жінку штраф у розмірі 1700 грн та стягнув 665 грн судового збору.

Звернення до суду подав директор ліцею та рапорт інспектора ювенальної превенції. Зазначається, що звернення щодо матері школярів та прогулів дітей подавалося вдруге. Водночас, раніше жінка двічі не з’являлася до суду.

Суд констатував, що такими діями порушено норми статті 150 Сімейного кодексу України та статті 19 Закону України «Про охорону дитинства», які покладають на батьків обов’язок забезпечувати умови для життя, виховання і навчання дитини”, – розповідає Судово-юридична газета.

Раніше “ВК” розповідав, що у Києві відкрито спецкласи з резервним живленням для школярів та мобільні кухні.

Водночас, 2 лютого після вимушених канікул у Києві до очного навчання повернулись менше половини школярів. До шкіл столиці повернулися майже 110 тисяч учнів — це 41,6% від загальної кількості школярів столиці. 50,3 тисячі дітей (19%) сьогодні відсутні в школах через хворобу або сімейні обставини.