У затопленому під час наступу окупантів селищі Демидові досі немає питної води, а двори вкриті товстою кригою

Автор: Оксана Тупальська
11:19 22.01.2023

Навесні минулого року селище Демидів затопила річка Ірпінь, дамбу якої підірвали, щоб зупинити наступ окупантів. Хід росіянам на Київщину тоді пригальмували, проте велика вода залила всі двори та городи. Взимку населений пункт перетворився на небезпечну льодовицю.

У затопленому під час наступу окупантів селищі Демидові досі немає питної води, а двори вкриті товстою кригою

Люди в теплу пору відкачували частину води з дворів насосами, а деякі під хатами ловили рибу з потужної річки. Проте у льохах і далі стояла вода, ходити вулицями та дворами доводилося в гумових чоботях. На залитих городах нічого не росло. Тепер вода підмерзає та нищить хати, яким вдалося вціліти під час наступу окупантів. Про жителів села розповідає Рубрика.

“Воду трохи відкачували, потім одна помпа згоріла, зараз світла немає, нічого не відкачується. У мене вже скоро вода до будинку дійде. Кожен день стає гірше. Бачите, дороги вже нема», – розповіла жителька Демидова Тетяна .

Мешканці села ще в теплу пору просили місцеву владу хоч трохи відкачати воду, проте допомоги отримали не вдосталь – нерідко рятувалися своїми ресурсами. Відкачати повністю воду не дозволяють ще й тому, що хочуть аби захищала на випадок повторного наступу з Білорусі.  

«Треба, щоб з іншого боку дамби скинули півтора метра і наша вода сама піде, її не треба буде викачувати. Кажуть, що це начебто не дозволяють військові”, – сказала Тетяна.

У криницях в більшій частині села зовсім немає придатної для пиття води – усе замулено. Води стоїть високо у колодязях та така каламутна, що не пасує навіть для технічних цілей.

Мешканцям влітку доставляли воду централізовано у баклажках. Проте потім сказали, що поламалась машина і возити перестали. До морозів люди ходять на інший край села, де відносно чистіша вода та давали людям, що там живуть, грошей на догляд за хоч такими криницями. Однак коли вулиці вкрилися вогкою кригою, дістатися до криниць односельців стало неможливим.

Влітку одноразово жителі отримали допомогу – кожному власнику залитого города виплатили 20 тисяч грн. Гроші надійшли з обласного бюджету.

«Поки не було цих блекаутів, ми поставили електричні помпи й займалися цим питанням безперервно. Спершу в нас були дизельні помпи, потім електричні. Але у зв’язку з відключеннями світла все трохи повернулося. Десь 50% того, що ми відкачали, повернулося. Своїми силами селищна рада закупила ще дві дизельні помпи про всяк випадок”, – розповів голова сільради Олександр Мельниченко.

Нагадаємо, «ВК» розповідав, як мешканці затопленого села Демидів самотужки відкачують воду, попри обіцянки влади

Великий Київ у Google News

підписатися