Як говорять експерти ринку нерухомості, в середньому ціни в новобудовах можуть зрости на 15 – 20%. На формування вартості квадратного метра впливає наявний попит, інфляція, курс валют і собівартість будівництва.
“Матимемо здорожчання середнє за рік в межах 15% в гривні, а окремі проєкти в форматах поліфункціональний кластер, рекреаційний екокомплекс, місто в місті можуть вирости й до 20% в ціні за умови високих темпів будівництва і конкурентних переваг у вигляді інфраструктурного наповнення і різноманітної квартирографії”, – каже Вікторія Берещак, оглядачка ринку нерухомості.
Такий сценарій Вікторія Берещак прогнозує для столиці, Львова, Івано-Франківська та Ужгорода. В інших великих містах, зокрема в Дніпрі та Одесі, ринок буде не таким активним. За її словами, з об’єктивних причин вартість квадратного метра в новобудовах може зрости щонайменше на 10 – 15% у гривні. Та якщо враховувати подорожчання будматеріалів та будівельно-монтажних робіт, то ціни можуть зрости і суттєвіше.
“Цілком можливо, що у 2025 році реальна вартість квадратного метра в порівнянні з 2024 роком, може зрости в середньому на 20 – 25%”, – вважає директорка з продажів будівельної компанії GAZDA Маріанна Бігунець.
На думку Оксани Остапчук, керівниці сектору з розвитку продажів OLX Нерухомості, основним драйвером росту цін завжди є попит, тому виходячи з даних, прогнозується ріст цін у Львові та на заході України, в інших регіонах, включно зі столицею. На ціни можуть впливати розширення держпрограми “єОселя”, що вже продовжена на 2025 рік, але головним чином – ситуаціяв країні та на фронті.
До слова, у київському метро ремонтують ескалатори між станціями «Майдан Незалежності» та «Хрещатик».