У Вишгороді археологи “відкопали” унікальну знахідку (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
14:50 27.09

У центральній частині Вишгорода археологи виявили старовинне кладовище і храм. Унікальна знахідка допомогла історикам простежити еволюцію “серця” міста. 

У Вишгороді археологи “відкопали” унікальну знахідку (ФОТО)

Про це йдеться в публікації Вишгородського історико-культурного заповідника. 

Вишгородська археологічна експедиція спільно з археологами Національної академії України розкопали центральну частину міста, виявивши територію церковного кладовища часів Київської Русі. Дана частина місцевості жодного разу не ставала предметом планових археологічних досліджень. 

На першому етапі в роботі експедиції взяли участь студенти-практиканти історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а пізніше до розкопок приєдналися фахівці з архітектурно-археологічної експедиції Інституту археології НАН України.

Результати дозволили простежити еволюцію центральної частини Вишгорода 11-19 століть. На глибині більше одного метра археологи виявили великий пласт будівельного сміття XI-XII століть, що утворився згодом розчищення і будівництва нової церкви.

Таким чином, в колекцію археологів потрапили уламки цегли-плінфи, з якої споруджувалися стіни давньоруського храму. Також археологи виявили фрагменти Овруцького пірофіліту, видобутого на півночі сучасної Житомирщини. З цього матеріалу виконували такі деталі інтер’єру, як карнизи, капітелі тощо. 

Нагадаємо, раніше у Києві на території Софійського собору (Софія Київська) археологи випадково виявили прикрасу ХІ – ХІІ сторіччя, яка важить понад чотири грами.

Великий Київ у Google News

підписатися