У Всіхсвятській церкві Лаври провели панахиду за гетьманом Іваном Мазепою, якого московія піддала анафемі за непокору

Автор: Галина Ворона
03:46 02.07

У День всіх святих, що відзначається у першу неділю після Трійці, у Всіхсвятській церкві Києво-Печерської лаври відбулася панахида за її побожним меценатом і ктитором — гетьманом Іваном Мазепою. За небажання коритися московії, видатний державник ще за життя був підданий анафемі російською імперською церквою. Проте жодна з українських церков ніколи не визнавала чинності цієї анафеми, а українці по всьому світу молилися за його упокій.

У Всіхсвятській церкві Лаври провели панахиду за гетьманом Іваном Мазепою, якого московія піддала анафемі за непокору
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці заповідника “Києво-Печерська лавра”.

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври, владика Єпископ Авраамій із братією відслужив заупокійну літію за легендарним козацьким очільником та фундатором.

Це продовження масштабного процесу реабілітації імені великого українця, якого московський патріархат продовжував “проклинати” вже за часів незалежної України й навіть після початку російської агресії у 2014 році.

“Ця панахида є не лише даниною пам’яті видатному державному діячу, меценату та дипломату, що випередив свій час, а й складовою нашої семантичної війни із росією. Ми маємо перемогти у цьому двобої, а для цього мусимо відроджувати, закладати та розвивати традиції української Лаври. У ці часи та завдяки таким подіям відбувається відновлення історичної правди та духовної справедливості”, – пояснив гендиректор Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” Максим Остапенко.

У храмі лунала й молитва за Україну, за захисників і захисниць нашої свободи та незалежності, за всіх, хто працює на перемогу.

У заповіднику вважають, що Гетьман Мазепа міг би пишатися своїми нащадками, що так само бачать свою державу частиною європейського політичного, історичного та культурного простору.

Іван Мазепа спрямовував значні кошти на розвиток української духовності та культури, в тому числі на розбудову Києво-Печерської лаври.

Коштом Івана Мазепи збудовано та відновлено в стилі українського бароко лаврські храми, зведено мури навколо Лаври, які навіть за часів імперських гонінь українці йменували Мазепиними. Коштовні вклади гетьмана у ризницю Великої лаврської церкви — Успенського собору стали окрасою колекції Заповідника. До слова, Всіхсвятська церква, у якій відбулася заупокійна літія також збудована коштом одного з найвідоміших лаврських ктиторів.

Читайте також: Любителів незвичайного запрошують на вечірні театралізовані екскурсії «Ніч у Києво-Печерській Лаврі. Мазепа»

Нагадаємо, торік у Києво-Печерській лаврі презентували відреставрований Мазепин дзвін – фото.

Великий Київ у Google News

підписатися