У ВР уточнили, скільки служити мобілізованим

04:24 23.03.2023

Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому проєкт закону №8169 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби”.

У ВР уточнили, скільки служити мобілізованим

Про це свідчать дані у картці законопроєкту.

Зараз відповідний закон готують на підпис спікеру парламенту Руслану Стефанчуку і президенту України Володимиру Зеленському.

Цим законопроєктом Рада, зокрема, внесла зміни в закон про військовий обов’язок і військову службу й уточнила строки служби для мобілізованих.

Відповідно до ухвалених змін, ч.7 ст. 23 цього закону відредагують так: “Для громадян України, які призвані на військову службу, встановлюються такі строки військової служби в календарному обчисленні: […] для військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, – до термінів, визначених рішенням президента України, у тому числі у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації”.

Читайте також: Коли можна відмовитись від вручення повістки: пояснення юриста

У чинній редакції там формулювання “до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію”.

Як пояснив сайт Верховної Ради, у такий спосіб буде “приведено у відповідність деякі положення Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та розділено їх у часі (на мирний час та особливий період – поза та в межах періодів проведення мобілізації, дії воєнного стану) за результатами проведеного в державі правого режиму воєнного стану”.

Крім того, як повідомляє сайт парламенту, цей законопроєкт врегулює “деякі норми щодо встановлення, зміни або припинення правових відносин між державою та громадянами України в питаннях виконання останніми військового обов’язку, зокрема пов’язаних із підготовкою громадян до військової служби, їх припискою до призовних дільниць, призовом на військову службу та проходженням ними строкової військової служби”.

Також ініціатива передбачає:

запровадження випробування після прийняття на військову службу за контрактом;
установлення строків проходження військової служби за контрактом від одного до 10 років через виключення відповідного положення щодо шестимісячного строку;
узгодження положення статті про звільнення військовослужбовців із військової служби з раніше ухваленими законами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в українському законодавстві немає заборони щодо місця вручення повісток.

Великий Київ у Google News

підписатися