У водоймах Києва помітили екзотичних “сонячних” риб-хижаків (ФОТО)

15:55 31.05

Днями в озері Мартишів на Осокорках менше ніж за дві години зловили 25 сонячних окунів — екзотичних прибульців із Північної Америки, які загрожують звичним мешканцям наших водойм.

У водоймах Києва помітили екзотичних “сонячних” риб-хижаків (ФОТО) Фото: Юлія Коваленко. Цього сонячного окуня зловили восени минулого року в озері Мартишів

Про це розповіла доктор філософії в галузі біології, провідний інженер Інституту гідробіології НАН України Юлія Коваленко, пише Вечірній Київ.

Вона разом із колегою дослідила кілька озер Осокорківської заплави. Там науковцям також попалося чимало морських іглиць пухлощоких.

«Вони нарощують свою присутність також і у Києві, передусім у водоймах Осокорківської заплави, через сполучення з Дніпром. Серед цих озер найбільша чисельність та вікове різноманіття сонячного окуня спостерігається в озері Мартишів, що, ймовірно, пов’язано із наявністю значної кількості водної рослинності. У озерах Небреж та Тягле сонячний окунь та іглиця трапляються у меншій кількості. Сонячний окунь наразі зустрічається переважно у молодому віці», – розповіла Коваленко.

Тим часом на рибальських форумах у соцмережах побільшало фото зі спійманою екзотичною рибою в різних регіонах України. Однак, якщо кілька років назад рибалки гадали, що воно таке, сьогодні більшість вудкарів впевнено ідентифікують хижака-прибульця як сонячного окуня, який все частіше став потрапляти на гачок українців.

«Сонячний окунь — гарна риба, але доволі шкідлива. Цей хижак поїдає ікру та кормові об’єкти місцевих видів, створюючи їм харчову конкуренцію. Також він доволі швидко розмножується вже у дворічному віці. У нерестовий період самець стає агресивним, захищає кладку ікри під час її розвитку. Не підпускає на мілину інші види риб. Через значну присутність у водоймі сонячного окуня перш за все страждають хижі види, такі як окунь річковий та щука», — розповідає науковець.

До речі, ця риба їстівна, але промислового значення не має.

Сонячного окуня завезли з Північної Америки до Франції наприкінці XIX столітті як акваріумну рибу та задля спортивного рибальства. Звідти він потрапив до Німеччини. Зі ставків, у яких розводили сонячного окуня, чужинець проник до Рейну, Одеру, Дунаю, Дністра. У 1946 році екзотичну рибу зафіксували на території України.

За останні 25 років сонячний окунь розповсюдився у Каховському та Кременчуцькому водосховищах, а також у багатьох річках та озерах південних областей України. Екологи відзначають, що через потепління ця риба швидко дісталася північних регіонів, зокрема до водойм Київщини.

Нагадаємо, у Сирецькому дендропарку зацвів «диявольський язик». Його краще не нюхати (ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися