Про це повідомляється на Facebook-сторінці ЦУМу.
Таким чином киян та гостей столиці знайомлять із неймовірним творчим здобутком народної художниці та пропонують ще ближче познайомитися з українською культурою.
За словами авторів проєкту, Марія Примаченко прожила дивовижне життя в оточенні фантастичних звірів, птахів, рослин і химерних людей. І залишила нам стільки загадок і скарбів, що вистачить на багато музеїв, вітрин, стін і книг.
Мешканців цього загадкового світу можна відшукати на вітринах ЦУМу. Зокрема, це “алегоричний портрет художниці” у вигляді лева “Зьвер Полєски” з автобіографічної книги художниці, яка не була опублікована, квіти із сорочки Примаченко та квіти з картини “Ой ви коні”.
Серед “пасхалок” – рожева піч з ілюстрації до книги Марії Примаченко “Товче баба мак”, розписані тарелі та скульптура “Крокодил”, які Примаченко створила, коли почала навчатись гончарству у майстернях Лаври.
Знавці творчості народної мисткині легко впізнають репродукцію картини “Мавпа-вершниця”, що була представлена на міжнародній виставці декоративного мистецтва в Парижі 1937 року, фрагмент картини “Казка”, елементи ілюстрацій до дитячих книжок та чорного звіра з однойменної картини 1936 року та рослину з цієї ж роботи.
Тож всіх охочих запрошують на знайомство із біографією відомої української художниці через призму кожної вітрини універмагу.
Читайте також: Київська художниця подарувала музею панно із зображенням образів Богородиці, Марії Примаченко та Поліни Райко
Нагадаємо, у передмісті може з’явитися Архітектурний комплекс з музеєм та арт-резиденцією Марії Примаченко.