«Життя на папері» – це цілий меморіал із трьох паперових інсталяцій, де використані спогади і щоденники пацієнтів, статистичні дані, витяги із законів. Кожна інсталяція є віртуальною реальністю, відтворенням реальних кімнат трьох героїв.
За допомогою VR-технологій інсталяції переносять депутатів у справжні помешкання людей, які боролися чи продовжують боротися з раком. Ніна, яка бореться з раком легені на четвертій стадії і найбільше любить садити квіти та вишивати подушки. Хлопець Женя, який обожнював танцювати і помер у 19 років від рецидиву лімфоми. Іра, яка поборола три види раку – рак молочної залози, рак крові та лімфатичної системи. Вона найбільше сумує за небом, бо до хвороби була стюардесою. Тому на виставці можна почути гул літака.
«Для того, щоб депутати точно натиснули ту кляту кнопку, ми вирішили нагадати їм, як живуть пацієнти з онко, яке пекло проходять в пошуках ліків та порятунку. Для деяких чиновників рак – це просто рядок із статистики. Папірець і не більше. Ну що ж, у нашому проєкті ці папірці заговорили», – написав сьогодні на своїй сторінці у Facebook Олександр Тодорчук (агенція Gres Todorchuk).
Герої усіх трьох історій мали великі проблеми із доступом до лікування, шукали сучасні препарати за кордоном. Так доводиться робити багатьом українським онкопацієнтам – купувати інноваційні препарати за власний кошт, просити гроші у благодійників. Отже, потрібно полегшити доступ хворих на рак до ефективних препаратів, розширивши перелік ліків від раку, які закуповує Україна.
Законопроект № 4662 який спрощує закупівлі, був ухвалений вчора, 21 вересня, у другому читанні. Тепер держава зможе замовляти і купувати за нижчими цінами безпосередньо у виробників найкращі препарати для лікування онкохворих. Два інших законопроекти – №5736 та 5737 – чекають на голосування цього тижня, вони полегшать доступ тяжкохворих пацієнтів до сучасного лікування через програми безкоштовного надання лікарських засобів.
Виставку організовано громадською спілкою Коаліція онкопацієнтів України разом з ініціативою Рік обізнаності про рак легенів, Національним Інститутом раку та Комітетом з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Над концепцією та реалізацією проєкту працювали агенція Gres Todorchuk, майстерня картонних декорацій Мамина мануфактура та 360discoVR.
Нагадаємо, старі копійки підуть на лікування онкохворих дітей.