Таку оцінку сьогоднішнім подіям у парламенті дала співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко.
За словами нардепки, ВР нарешті зібралася на своє перше пленарне засідання в 2022 році “після 38-денних гульбищ і канікул“, але “з порожнім порядком денним, адже в переліку законів жодного оборонного і на підтримку ЗСУ“.
Зранку відбулася нарада в голови ВР з лідерами фракцій, за участі міністра оборони. Порошенко там ще раз розповів про наші законодавчі ініціативи по негайному збільшенню зарплат в ЗСУ, фінансуванню армії, закупівлі стратегічного запасу. Всі погоджується, що це було б мудро і … не ставлять наші законопроєкти в порядок денний.
Звернення до парламентів світу щодо загрози російського вторгнення – це правильна ініціатива, але чому український парламент сам не працює над посиленням безпеки і оборони нашої країни” – написала Геращенко у себе в Facebook.
Вона зауважила, що жодне з проголосованих 25 січня рішень не набрало 226 голосів “слуг народу:
“Навіть за заяву до парламентів світу про російську агресію “слуги” дали тільки 200 голосів, так само як за закон про підтримку книговидання, суддів ВАКС тощо. Це свідчить про низьку політичну легітимність монобільшості, її фактичну відсутність. Впало в очі, що сьогодні ВР провалила забаганки ОП про ТСК по омбудсмену і про так званий економічний паспорт українців, хоч за це давали голоси ОПЗЖ і частина розколотого “Голосу”.
Читайте також: Президентські рейтинги Порошенка і Зеленського майже зрівнялися
Нардепка також підкреслила, що попри репресії проти опозиції та особисто п’ятого президента Петро Порошенко, фракція “Європейська Солідарність” визначаємо свої позиції “в залежності від тексту, а не авторства закону“.
Звернення до парламентів пройшло завдяки нашим голосам, як і підтримка книговидавництва і захист суддів ВАКС. Але подібний порядок денний і відсутність в сесійний залі без поважних причин – це диверсія і дезертирство, особливо якщо ти – влада”, – резюмувала Ірина Геращенко.
Як писав “ВК”, нещодавні соціологічні дослідження зафіксували значне зростання електоральної підтримки партії “Європейська Солідарність” і падіння рейтингів президентської політсили “Слуга народу”.