Про це розповіли у соцмережах дитячої лікарні.
Як зазначається, тут мають напоготові все необхідне: інструменти, кваліфікований персонал та операційні і надають допомогу навіть у найскладніших випадках.
Типові зимові травми включають переломи нижніх кінцівок під час катання на санчатах чи лижах; струси мозку внаслідок падінь; множинні травми через ожеледь.
За інформацією лікарні, до початку повномасштабної війни найбільша кількість звернень до травмпункту за добу сягала 175, середній показник – 70-90. Хоча нині кількість звернень зменшилася до 50-60 на добу у зв’язку із загальною еміграцією, та війна принесла складні травми – високоенергетичні, бойові та мінно-вибухові, що вимагають роботи мультидисциплінарної команди.
При зверненні до травмункту Охматдиту, пацієнта реєструють та проводять на огляд, призначають обстеження (рентген, УЗД тощо). Після встановлення діагнозу лікар призначає лікування. У випадку важкої політравми пацієнтом займається мультидисциплінарна команда. За необхідності проводять ургентне оперативне втручання. У складних випадках для подальшої стабілізації стану може бути госпіталізація пацієнта в реанімацію.
Для подальшого лікування в амбулаторних умовах, у тому числі після виписки зі стаціонару, пацієнти зазвичай звертаються до лікаря за місцем проживання, але можуть залишатися під наглядом фахівців консультативної поліклініки.
У “Охматдиті” нагадують батькам, що саме вони відповідають за безпеку своїх дітей залежить, та закликають нагадувати їм про правила поведінки на льоду й під час зимових розваг.
Читайте також: Як не впасти на слизькій дорозі та куди звертатись, якщо все ж гепнулися об асфальт – адреси травмпунктів
Нагадаємо, мапа травмпунктів столиці є онлайн та у застосунку “Київ Цифровий”.