У столиці заговорили про потяги зі швидкостями до 300 – 350 км/год

23:12 18.01

Українська залізниця може змінитися до невпізнаваності, якщо матиме вдосталь інвестицій. Наразі, керівник УЗ заявив про наявність проєкту швидкісного руху поїздів до 300-350 км/год з Києва.

У столиці заговорили про потяги зі швидкостями до 300 – 350 км/год

Про це повідомив голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак у ефірі телеканалу “Україна 24”.

Швидкісні потяги можуть  з’явитися у напрямках   Київ – Львів, Київ – Харків, Київ – Одеса. Впровадження руху поїздів зі швидкостями до 300 – 350 км/год  можливе лише за умови залучення значних фінансових інвестицій.  

 За словами Володимира Жмака, для  реалізації проєкту   потрібні інвестиції,  задум широко  обговорюється і є зацікавлені учасники.

“Самі ми цей проєкт не подолаємо, тому потрібен інвестор, який зацікавлений у концесійному підході. Концесія – це єдиний інструмент, який дозволить залучити міжнародного фінансового гравця для реалізації проєкту швидкісного руху поїздів. І першим кроком має стати концесія вокзалів”, – розповів керівник Укрзалізниці.

В УЗ передбачають, що концесія залізничних вокзалів дозволить перетворити їх на великі торгові центри, і це вже не будуть просто зали для очікування поїздів. Як зауважив  Жмак мова йде про 7 вокзалів, можливо, ще приєднається Львів.

За словами керівника “Укрзалізниці”, для пасажирів і для  самого товариства,  на вокзалі потрібна колія, зала очікування і два офіси для продажу квитків.

“Все інше буде торговим центром. Ми хочемо зробити вокзали за європейським зразком, коли до 60% відвідувачів вокзалів не є пасажирами, а приходять туди, як у торговий центр», – резюмував Володимир Жмак.

Нагадаємо, УЗ встановить “червону кнопку” та відеокамери в приміських поїздах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...