У столиці є фахівці, які повертають до життя давні жіночі прикраси: щоб бентежити серця українок, як і 100 років тому

Автор: Любава Лисичкіна
19:51 15.03

Пропонуємо  зазирнути за лаштунки музейної реставрації та дізнатись, як фахівці реставраційної справи повертають до життя давні жіночі прикраси.

У столиці є фахівці, які повертають до життя давні жіночі прикраси: щоб бентежити серця українок, як і 100 років тому
Світлодіодне освітлення

Про те, як це відбувається, розповіли у Національному музеї декоративного мистецтва України.

«Музейна реставрація передбачає обов’язково науковий підхід, – розповідає Анастасія Іваненко, художниця-реставраторка музею з багаторічним стажем. – Має бути проведений цілий комплекс реставраційних заходів, який включає в себе: фото фіксацію, наповнення історичною інформацією, а вже потім практична частина – повний комплекс реставраційно-консерваційних заходів або превентивна консервація. Іноді створення реконструкції».

За словами фахівчині, в основі сучасної реставрації лежить етика. Це означає, що реставратор музею не повинен вносити в експонат нічого від себе і його головне завдання – зберегти автентичність речі, її індивідуальність.

«Якщо річ має втрати, ми повинні відновити її дуже коректно, так, щоб глядач міг побачити, в якому місці ці втрати поповнені. Це легко можна прослідкувати на бісерному комірці в оновленій колекції. Невелика його частина відновлена за рахунок безбарвного бісеру, яка вирізняється серед інших, яскравих намистин», – говорить реставраторка.

Розглядаючи давні жіночі прикраси, з якими працюють фахівчині музею, важко повірити, що кожна намистина не просто гарна, але і «законсервована». Звичайним оком цього не розгледіти. Але це необхідна процедура, котра захищає прикраси від впливу агресивного середовища.

Корали і баламути – це органічні матеріали, які мають пористу поверхню. Тому спочатку, за певною методикою, їх очищають, а потім кожну намистину вкривають спеціальним консерваційним покриттям.

До слова,  на Київщині хочуть відновити старовинну напівзруйновану церкву: мешканців просять пошукати її фото у сімейних альбомах. 

Великий Київ у Google News

підписатися