Про це повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук, передає КМДА.
Зокрема, і в разі повної і довготривалої відсутності електроенергії, водо- та теплопостачання. Варто розуміти, що підготовка до різних сценаріїв розвитку подій є одним із елементів цивільного захисту.
“Система цивільного захисту має бути готова до різних варіантів, але це не означає, що ми зараз готуємося проводити евакуацію. Щоб реагувати правильно, ми мусимо мати план на всі можливі випадки”, – сказав директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук.
Міська влада робить все, аби мінімізувати для мешканців наслідки постійних атак Росії на об’єкти критичної інфраструктури. У кожному районі Києва підготують в середньому по 100 пунктів обігріву, які працюватимуть у випадку надзвичайних ситуацій взимку. Вони будуть облаштовані на базі соціальних об’єктів, оскільки саме там буде забезпечено тепло- та енергопостачання у випадку критичної ситуації.
Роман Ткачук спростував інформацію, поширену в ЗМІ, про те, що Київ нібито планує евакуювати населення.
“Причин для розмов про евакуацію наразі немає. Так, ми напрацьовуємо різні плани, вчимо людей реагувати і бути готовими вже зараз. Це дуже важливий крок, щоб уникнути хаосу в процесах, які мають працювати на мінімізацію ризиків для населення. У кожному районі давно існують евакуаційні комісії на випадок абсолютно різних надзвичайних ситуацій – від повені до аварій на об’єктах критичної інфраструктури”, – підкреслив Роман Ткачук.
Система цивільного захисту міста працює в посиленому режимі і всі екстрені служби завжди готові відреагувати на будь-яку надзвичайну ситуацію.
Нагадаємо, що раніше видання The New York Times з посиланням на слова директора Департаменту муніципальної безпеки Романа Ткачука повідомило, що у Києві планують тотальну евакуацію у разі повної відмови електромережі. Вивезти з міста збираються 3 млн осіб.