Анонсували виставку у Національному музеї історії України.
Рештки фундаментів Десятинної церкви є однією з найважливіших археологічних пам’яток культурної та релігійної спадщини України. Проте донині достеменно невідомо, який саме вигляд мала ця споруда.
Десятинна церква – головний осередок утвердження та поширення християнства, перший християнський кам’яний храм Русі. Новозбудований Богородичний собор, споруджений Великим князем Київським Володимиром Святославичем, урочисто освятили 996 року. Свою другу назву – Десятинна церква, храм одержав тому, що на його будівництво князь Володимир віддав десяту частину власних прибутків.
У Х–ХІ ст. церква Богородиці Десятинна була головним державним та релігійним центром Русі, осередком поширення культури та князівською усипальницею. 1240 року, коли місто захопили монгольські війська хана Батия, храм став останньою твердинею оборони киян.
Відвідувачі побачать будівельні матеріали та деталі пластичного декору, фрагменти фрескового розпису, мозаїки, декору підлоги, бронзовий дзвін, вироби побутового та культового призначення, візантійський процесійний хрест. У експозиції містяться унікальні знахідки з таємного сховища Десятинної церкви та матеріали одного з небагатьох вцілілих князівських поховань ХІ ст., відкриті 1939 року. Відвідувачам представлять також матеріали з дохристиянського могильника, на якому звели Першохрам.
Виставка працює з 10:00 до 18:00, каса до 17:00.
Телефон для довідок та замовлення екскурсій – (044) 278-48-64.
Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.
Вхід на виставку за загальним квитком до музею – 100 грн, для школярів/студентів/пенсіонерів – 50 грн.