Анонсував виставку Національний музей декоративного мистецтва України.
З 27 березня відкрита виставка «Ремесла, що живуть», яка присвячена темі декоративного мистецтва в Національному переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України та репрезентативному Списку ЮНЕСКО.
Виставкова експозиція презентує близько 150 творів ІІ половини ХІХ – поч. ХХІ ст. з колекції музею. Серед них є справжні музейні раритети, привезені з експедицій ще з часів формування музейної колекції на чолі з її фундаторами Миколою Біляшівським та Данилом Щербаківським, а потім збережені поколіннями музейників.
Виставка експонує музейні пам’ятки, які належать до світової спадщини ЮНЕСКО та визнанні надбанням людства. Це твори петриківського декоративного розпису, предмети з кримськотатарським орнаментом «Орьнек», писанки (лівобережна і правобережна Україна) та вироби Косівської мальованої кераміки.
Серед представлених авторів – видатні українські митці: Тетяна Пата, Володимир Глущенко, Марфа Тимченко, Надія Білокінь, Віра Павленко, Ганна Павленко-Черниченко, Надія Бабенко, Василь Карась, Гаврило Пошивайло, Паулина Цвілик та багато інших.
Це Кролевецьке переборне ткацтво, Карпатське ліжникарство, Глинянський візерунковий текстиль, Буковинська тайстра, Обуховицьке ткацтво, Опішнянська кераміка, жіночі прикраси з бісеру на Прикарпатті, Буковинський урочистий вінок з ковилою, Борщівська вишиванка Тернопільщини, вишивки «білим по білому» селища Решетилівка.
Виставка працюватиме до 29 червня 2025 року.
До слова, у Музеї Києва відбудеться виставка французької художниці Фанні Лешевальє.