У столиці відбувся Перший київський форум ветеранів – про що говорили

17:51 29.09.2023

Напередодні Дня Захисника та Захисниць України у столиці відбувся Перший київський форум ветеранів. На заході обговорювали необхідну допомогу, реабілітацію та інтеграцію військових у мирне життя.

У столиці відбувся Перший київський форум ветеранів – про що говорили

Як повідомляє КМДА, на цьому заході зібралися ветерани російсько-української війни, військовослужбовці 241-ї окремої бригади територіальної оборони ЗСУ, військовослужбовці Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки міста Києва. А також – представники громадських організацій і благодійних фондів, які допомагають ветеранам та їхнім родинам, члени сімей загиблих героїв.

Участь у відкритті форума взяв мер Києва Віталій Кличко.

Наш обов’язок сьогодні – це і допомога бійцям, які на передовій, а також – комплексна система допомоги військовим після їхнього повернення до цивільного життя, підтримка ветеранів та їх сімей. Я ініціював розробку першої в Україні комплексної програми підтримки киян-захисників та захисниць, їхніх сімей, а також родин загиблих. Київрада затвердила міську цільову програму. Її бюджет на 2023-25 роки становить понад 2,3 мільярди гривень. Йдеться не тільки про пільги, компенсації та матеріальну допомогу. А й про здобуття нової професії, отримання грантів і кредитів на відкриття власного бізнесу. На психологічну допомогу, медичні послуги, спортивні тренування з 6 адаптивних видів спорту“, – зазначив у привітальній промові Віталій Кличко.

Він зазначив, що за міжнародним досвідом, для допомоги одному ветерану залучено від 10 до 20 фахівців різних сфер. І наголосив, що системі муніципального та державного управління необхідно переформатуватися відповідно до нових реалій.

Ветеран – це не одна людина. Близько 100 тисяч киян сьогодні боронять Україну на фронті. І за всіма захисниками – їх родини: діти, дружини чи чоловіки, батьки, яким також буде необхідна соціальна підтримка. А це, тільки за мінімальними розрахунками, – 300-400 тисяч киян. І всім потрібна допомога”, – підкреслив мер столиці.

Також він розповів, що столична влада працює над створенням у Києві великого реабілітаційного центру для військових.

Так, нещодавно, під час відрядження до Німеччини, мер Києва обговорив із мером Берліна Каєм Вегнером допомогу німецьких партнерів у створенні в столиці України муніципального центру протезування для поранених військових.

Віталій Кличко нагадав, що Київ постійно збільшує допомогу і Збройним силам України. Місто з лютого 2022 року вже спрямувало сукупно понад 4,6 млрд грн на підтримку військових. Це з фінансуванням і міських цільових програм, і з коштами військовим підрозділам. Із них майже 3,5 млрд грн – у вигляді субвенцій на озброєння, спорядження, дрони, техніку та інші першочергові потреби військових частин міста, які виконують бойові завдання на передовій. Майже 800 млн грн – на виплату матеріальної допомоги захисникам та їхнім сім’ям. Понад 430 млн грн спрямували на забезпечення квартирами захисників і їхніх сімей.

Київрада на цей рік на підтримку військових – силам безпеки та оборони – передбачила 5 млрд грн. (Це, крім соціальної підтримки і виплат). Надали за міською цільовою програмою «Захисник Києва» і 800 мільйонів гривень, зокрема, на спорудження фортифікаційних споруд. Додатково передали з бюджету столиці – у вигляді субвенції Міністерству оборони, Генштабу, нашим військовим, 300 мільйонів гривень. Це кошти на закупівлю дронів, засобів радіоелектронної боротьби та інше найнеобхідніше українським бійцям на передовій.

На Першому Київському Форумі ветеранів мер столиці нагородив Захисників і Захисниць України нагрудними знаками «Знак пошани» та медалями «Честь. Слава. Держава».

Читайте також: На столицю чекає ще одна складна зима: Кличко розповів, як місто готується до опалювального сезону

Нагадаємо, Кличко підтримав перейменування Повітрофлотського проспекту на честь Європейського Союзу.

Великий Київ у Google News

підписатися