Про це повідомляє портал МВС.
Співголовували на установчому засіданні Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко, Координаторки системи ООН в Україні, Гуманітарна координаторка Деніз Браун, Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.
“До 174 тисяч квадратних кілометрів української землі є потенційно забрудненими. Надзвичайний масштаб завдань з розмінування території України вимагає надзвичайно інтенсивного співробітництва між Україною та міжнародними партнерами. Україна розраховує на підтримку та допомогу світової спільноти в цій сфері. Переконана, спільними зусиллями поступово ми досягнемо мети – очищення нашої землі”, – зазначила Юлія Свириденко, відкриваючи засідання.
Як було зазначено під час заходу, враховуючи масштаби забруднення території України мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, довгостроковий характер та витратність процесу розмінування, дана сфера як ніяка інша потребує максимально ефективної взаємодії усіх зацікавлених сторін.
Учасники засідання погодилися з тим, що основними завданнями групи будуть:
- обговорення потреб України у визначеній сфері та залучення відповідної підтримки;
- стратегічна адвокація потреб України у визначеній сфері;
- діалог між сторонами щодо стратегії та політики у визначеній сфері;
- координація та взаємний обмін інформацією.
Реалізація цих завдань спрямована на досягнення загальної мети групи – залучення необхідних ресурсів у сфері гуманітарного розмінування та максимізації ефективності їх використання.
Важливим аспектом роботи групи є те, що вона буде охоплювати саме гуманітарну складову взаємодії із партнерами. Військова співпраця не входить до мандату роботи групи.
Учасники засідання також обговорили:
- питання підготовки комплексної Стратегії протимінної діяльності;
- стан проведення робіт із розмінування українських територій, а також потреби в обладнанні та іншій підтримці;
- найближчі заплановані галузеві події в Україні та за кордоном.
Під час засідання було ухвалено Регламент роботи секторальної робочої групи (СРГ) з питань гуманітарного розмінування, як тимчасового консультативно-дорадчого органу Міністерства економіки України та тематичних підгруп у складі СРГ.
Також було окреслено напрями взаємодії з обговорених питань на найближчий період.