У столиці створюють «Вікову дубраву»: деревам, що ростуть на території по 200 років

Автор: Любава Лисичкіна
18:21 17.12.2022

На території майбутньої пам’ятки природи виявлено кілька біотопів, які охороняються  Бернською конвенцією та тварини, занесені до Червоної книги України.

У столиці створюють «Вікову дубраву»: деревам, що ростуть на території по 200 років Фото: КЕКЦ
Як повідомили у КЕКЦ, екологи спільно з Михайлом Погребиським підготували техничну документацію, просуванням у КМДА займається депутатка Київради Ксенія Семенова.
 
Мова йде про територію загальною площею 18,7 га у Голосіївському районі Києва. Сюди входять балка, частина степу та вікова дубраву з дубами віком 200 років. Незаповідних дубрав такого віку  зараз практично немає в Україні, говорять екологи.
 
На схилах балки та поруч збереглися рештки неморальних лісів за участі граба та дуба, а також ділянки лучно-степової рослинності, які на інших київських горах майже скрізь деградували. В складі травостою трапляються  гвоздика перетинчаста, очиток звичайний та в’язіль різнобарвний. Крім цього, схили формують ландшафтний краєвид правого берега Дніпра та мають бути збережені від забудови.
 
Також на території майбутньої пам’ятки природи виявлено кілька біотопів, які охороняються  Бернською конвенцією, зокрема,  степи, які заростають лісом, мокрі та вологі високотравні та папоротеві узлісся і луки, а також багаторічні трав’яні кальцефітні угруповання та степи. А також 
 зафіксовано 5 видів тварин, занесених до Червоної книги України: жук-олень, мідянка звичайна, кажан широковух європейський, ксилокопа звичайна, рясоніжка мала (кутора мала).  На схилі балки знайдені нори борсука європейського, також рідкісної тварини в Україні.
 
На вказаній території чимала кількість птахів, значна кількість з них є рідкісними або зникаючими, частина з них охороняється Бернською конвенцією. 
 
Зараз матеріали на створювання пам’ятки природи опроцьовуються в Управлінні екології КМДА.
 
До слова, прекрасному леопарду, евакуйованому з Луганщини, через аукціон шукають ім’я.

Великий Київ у Google News

підписатися