Про це йдеться в повідомленні Київської міської адміністрації.
Як зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург, зазвичай зріст захворюваності на кір спостерігається з настанням холодів. Окрім того, саме із закінченням періоду відпусток та канікул до міста повертається багато людей, а разом із ними з інших регіонів та країн “прибувають” різні інфекційні захворювання.
Вона нагадала про епідемію кору 2018 року, що стала можливою саме через відсутність колективного імунітету.
“Тоді, коли щоденно в тяжкому стані потрапляли до лікарень десятки киян, усі дуже радо відгукнулися на наш заклик щепитися. І за кілька тижнів вакцинувалися майже стільки, як за весь 2017 рік. Та чи варто доводити до такої ж ситуації знову?” – зазначила Валентина Гінзбург.
Вона наголосила, що ускладнення кору досить серйозні. Серед них: бронхіт, отит, кон’юнктивіт, пневмонія, менінгіт. Ця недуга може призвести навіть до смерті. Найважче переносять кір люди з ослабленим імунітетом та вагітні. До того ж, при інфікуванні в першому триместрі у дитини можуть діагностуватися глухота, пороки серця, синдром Дауна та інші захворювання.
Як пояснила директорка Департаменту, якщо дитина пропустила щеплення, не треба починати вакцинацію з початку – лікар складе новий графік. У разі, якщо графік було порушено, вакцинацію проти будь-якої інфекції можна робити в довільному порядку. Єдине правило, яким слід користуватися: стежити за дотриманням інтервалів введення доз.
Нагадаємо, у Києві проводять щеплення від коронавірусу.