Про це розповів перший заступник голови КМДА Микола Поворозник на своїй сторінці у Facebook.
Реалії сьогодення такі, що всі галузі мають налаштовуватися на роботу в умовах повномасштабного вторгнення. І одним із надважливих завдань є надання всебічної допомоги нашим Захисникам і Захисницям, зокрема забезпечення сучасних умов для їхнього лікування та реабілітації”, – зауважив посадовець.
За його словами, базовим закладом охорони здоров’я для лікування військовослужбовців уже кілька років поспіль визначено Київський міський клінічний госпіталь ветеранів війни, де є є сучасне обладнання та висококваліфіковані фахівці. Тут Захисники та Захисниці, після отриманих поранень, можуть пройти лікування та реабілітацію.
За 2023 рік у госпіталі пролікувалися 2 265 військовослужбовців, а за 2022 рік – 809.
В закладі можна отримати нейрореабілітаційну допомогу, ортопедичну, психологічну реабілітацію та комплексну реабілітаційну допомогу.
Із загальної кількості військовослужбовців, які пройшли реабілітацію, 33,8% отримали нейрореабілітаційну допомогу, 29,3% – спеціалізовану медико-психологічну реабілітацію, 24,6% – ортопедичну реабілітацію, 12,3% – комплексну реабілітаційну допомогу”, – зауважив Микола Поворозник.
За інформацією Департаменту охорони здоров’я, загалом медичну стаціонарну реабілітацію отримали 3 222 військових. Крім того, проведено амбулаторно реабілітацію в КДЦ районів міста понад 700 військовослужбовцям.
У профільному департаменті також наголосили, що заклади, які уклали договір з НСЗУ на стаціонарну реабілітацію, забезпечені необхідним обладнанням для відновлення когнітивних, сенсорних та рухових функцій.
Читайте також: У Бородянці запрацював відновлений центр реабілітації, де будуть повертати до мирного життя Захисників і Захисниць
Нагадаємо, у Києві створять Центр реабілітації здоровʼя жінок, які постраждали від війни.