Мова йде про Національний музей Тараса Шевченка.
«У якихось найособистіших, важливих для мене, речах я створюю герметичний світ. Це моя метафізика. Мій метафізичний світ замкнутий та статичний. Для конструювання свого задзеркалля я беру щось підглянуте в реальності й звільняю його від властивостей, від усього миттєвого, випадкового, довільного, пропускаю через свої «фільтри», – Олександр Ройтбурд.
Свій особливий світ митець почав розробляти з другої половини 80-х років. Тоді ж він вперше звернувся до образу Григорія Сковороди, створивши графічну серію за мотивами діалогів філософа. Митці “Нової хвилі”, одним із чільних представників якої був Ройтбурд, щедро послуговувалися архетипними сюжетами, персонажами Біблії, Євангелія та міфів, переосмислюючи пластичні рішення. Це була спроба заново віднайти загальнолюдські цінності, відрефлексувати сучасність через, здавалося б, віддалені від неї образи.
Смисли та образи, зашифровані у творах Олександра Ройтбурда, представлених на виставці у нашому музеї, якнайкраще підходять для рефлексії над ідеями останнього барокового філософа.
Виставковий проєкт триватиме до 12 березня 2023 року.
До слова, Резиденція Санти на ВДНГ розпочне роботу вже цієї суботи.