У столиці можна побачити “Уламки” – речі з храмів, зруйнованих у 2022 році

Автор: Любава Лисичкіна
21:52 27.05.2023

В одному з музеїв міста відкрилася виставка, на якій можна побачити окрім експонатів щодо історії Богоявленського собору Києво-Братського монастиря, який зруйнували більшовики у 1936 році, так і артефакти знищених рашистами храмів під час повномасштабного вторгнення.

У столиці можна побачити “Уламки” – речі з храмів, зруйнованих у 2022 році
оренда квартири Київ
Про нову виставку розповіли у Національному музеї Революції Гідності.
 
Про нововиявлену пам’ятку археології, історію Богоявленського собору та руйнування храмів під час війни розповідає нова виставка “Братство. Богоявлення. Собор” у Національній академії мистецтв України.
 
В інсталяції “Уламки” Музей Майдану представив речі з храмів, зруйнованих у 2022 році. Їх було зібрано під час експедицій Національного музею Революції Гідності у межах місії Штабу порятунку спадщини. В експозиції можна побачити врятовані рештки з Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (c. В’язівка Житомирської області) та Свято-Георгіївського скиту Свято-Успенської Святогірської лаври (с. Долина Донецької області).
“Виставка, яка розповідає про Богоявленський собор та руйнування храмів під час війни, надзвичайно важлива сьогодні. Адже це не лише про фіксацію злочинів, а й про велику надію на дослідження та неминучу відбудову українських храмів. Частина з них пережила Першу та Другу світові війни, але їх було знищено в теперішній війні. І цей факт не може не вражати. В окремій інсталяції на виставці ми представили 18 експонатів зі збірки Музею Майдану. Усі ці речі зібрано протягом минулого року в експедиціях команди на звільнених територіях”, – зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
 
Виставка триватиме до кінця червня. Її організаторами є Комунальний заклад “Центр консервації предметів археології”, Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
 
Відомо, містяни можуть побачити “Сонячні квіти Марії Примаченко”: вік учасників від 5 років.

Великий Київ у Google News

підписатися