У столиці можна безкоштовно обстежити родимки: де і коли

Автор: Тетяна Сененко
13:59 27.05

Захворюваність на меланому шкіри в Україні та в світі зростає, щороку пацієнтів з таким діагнозом збільшується на 3-7%. До Всесвітнього дня меланоми, який проводять у травні, кияни мають змогу пройти безкоштовне обстеження родимок у столичному ТЦ.

У столиці можна безкоштовно обстежити родимки: де і коли

За інформацією міського наукового інформаційно-аналітичного центру, на кінець 2019 року в м. Києві під наглядом лікарів перебувало 3095 хворих на меланому, з яких 62,6% складають ті, що живуть більше 5 років після встановлення діагнозу.

За рік було зареєстровано 315 нових випадків захворювання, а це майже 11 випадків серед кожних 100 тисяч населення столиці. За останні 5 років захворюваність на меланому зросла на 16,3%.

В рамках соціального проєкту SkinScan, орієнтованого на профілактику меланоми та інших проявів шкірної онкології в Україні та ефективну боротьбу з ними, лікарі клініки CALM проводять безкоштовну діагностику новоутворень.

Коли: до 27 червня, з 12:00 до 20:00 без вихідних
Де: ТРЦ Dream Town, 3-ій поверх, атріум Голлівуд, біля кінотеатру «Оскар»

Десять українок підтримали проєкт, присвячений профілактиці меланоми, Фото: Влада Панчук
Також на шляху на діагностику можна оглянути фотовиставку «Відомі Українки проти меланоми», в якій прийняли участь 10 жінок.Обличчями проєкту стали: Соломія Вітвіцька, Лілія Ребрик, Санта Дімопулос, Лаура Марті, Ірма Вітовська, Ілона Гвоздьова, Анна Різатдінова, Даша Квіткова, Надія Матвєєва, Даша Трегубова.

Які основні причини виникнення меланоми шкіри?

1. Ультрафіолетове опромінення (не нормована засмага, насамперед, в південних країнах до 1-2 разів на рік, відвідування солярію, сонячні опіки) особливо у людей зі світлою шкірою (блондини, руді).

2. Наявність на шкірі вроджених або придбаних пігментних невусів (родимок) які зростають.

3. Хронічна травма невуса (родимки) — при носінні незручного взуття, при терті одягом, при регулярному голінні та при частій епіляції.

4. Спадкові фактори (наявність меланоми шкіри у близького родича).

Як розпізнати меланому на ранніх стадіях?

Слід знати, що рання діагностика є запорукою повного зцілювання від меланоми шкіри! Для своєчасного виявлення необхідно періодично самостійно проводити огляд шкірного покрову, особливо якщо на ньому є невуси (родимки) і спостерігати за зміною їх форми, кольору, країв і динамікою росту.

Читайте також: Обстежуватись вдома: 9 лікарень Київщини отримають комп’ютерні томографи

До слова, програма медичних гарантій на 2021 рік містить у переліку послуг безоплатну стоматологічну допомогу для дорослих у невідкладних випадках.

 

Великий Київ у Google News

підписатися