У столиці ініціюють перейменування площі Перемоги на Галицьку та перенесення обеліску місту-герою Києву

Автор: Любава Лисичкіна
19:56 11.06

Кияни хочуть повернути площі Перемоги історичну назву — Галицька площа, а також демонтувати та перенести обеліск місту-герою Києву.

У столиці ініціюють перейменування площі Перемоги на Галицьку та перенесення обеліску місту-герою Києву

Про це йдеться у петиції №10623.  

За словами автора звернення, Василя Бабича, історична назва площі Перемоги, що розташована між проспектом Перемоги, бульваром Тараса Шевченка, вулицями Бульварно-Кудрявською, Золотоустівською, Дмитрівською, Олеся Гончара, Саксаганського і Старовокзальною — Галицька площа. Таку назву ця площа мала від моменту виникнення і до перейменування у 1952 році — на честь перемоги СРСР у більшовицько-нацистській війні.

Киянин переконаний, що даний крок буде логічним продовженням курсу на декомунізацію.

“Україна не повинна вшановувати перемогу більшовиків, які окупували та знищили нашу Незалежність в ході воєн 1917-1921, організували колективізацію та Голодомор, здійснювали репресії проти української мови та культури, репресували інтелігенцію, здійснювали злочини проти власності а юридичний та фактичний спадкоємець яких, нинішня Російська Федерація в даний момент окупувала частину української території і фактично веде проти України війну”,  – ідеться в тексті петиції.

На переконання автора петиції, обеліск  місту-герою Києву  є частиною серії подібних монументів по всіх країнах, колись окупованих більшовиками, та є частиною культу їхньої перемоги і культу «російського світу».  Василь Бабич  не проти того, щоб монумент  зберегти в якості музейного експонату в майбутньому музеї комунізму.   

За одинь день від появи петиція зібрада вже 18 голосів. 

До слова, на День батька у Києві влаштують велике сімейне свято.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...