У столиці хірурги врятували чоловіка, який раптово пожовтів

Автор: Любава Лисичкіна
21:31 09.02

 Шкіра та склери мали виражену жовтизну, почався зуд, також зник апетит.

У столиці хірурги врятували чоловіка, який раптово пожовтів Фото: ілюстративне
оренда квартири Київ

Про випадок розповіли у Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова

Результати проведеного дослідження засвідчили наявність у пацієнта механічного блоку (пухлини) загальної жовчної протоки (на фото), що зумовило порушення відтоку жовчі (механічну жовтяницю), підвищення тиску у внутрішньопечінкових жовчних протоках та вторинне ураження клітин печінки.

На першому етапі лікування основним завданням було ліквідувати механічну жовтяницю (привести до норми тиск у внутрішньопечінкових протоках) та стабілізувати функцію печінкових клітин. Для цього було проведено черезшкірну черезпечінкову холангіостомію. Відповідно, стан пацієнта покращився, що дало змогу перейти до основного етапу лікування – видалення пухлини та відновлення відтоку жовчі.

Фахівцями відділу хірургії підшлункової залози та жовчовивідних проток виконано резекцію гепатикохоледоху та проведено гепатикоєюностомію на виключеній петлі по Roux, що дозволило відновити відток жовчі до кишківника.

Операція та післяопераційний період минули без ускладнень, і пацієнт невдовзі був виписаний на амбулаторне лікування, а згодом повернувся до звичайного життя.

Відомо,  столичні кардіохірурги роблять протезування клапана, уникаючи розрізу грудини.

Великий Київ у Google News

підписатися