Крім цього, активісти виступають проти введення в країну контингенту Організації договору про колективну безпеку.
Учасники акції звертають увагу на проблему потенційних біженців-опозиціонерів із Казахстану та закликають владу України подбати про надання політичного притулку. Акцентуючи увагу на тому, що в Україні погано розвинений інститут надання політпритулку і його треба покращувати.
Нагадаємо, 2 січня в місті Жанаозені (Мангістауська область на заході Казахстану) розпочались масові мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Згодом вони переросли в масові протести по всій країні. Їхні учасники виступили з економічними та політичними вимогами.
Читайте також: МЗС оприлюднив інструкцію для українців, які знаходяться в Казахстані
4 січня в Алмати сталися сутички протестувальників із силовиками. Президент країни Касим-Жомарт Токаєв оголосив режим надзвичайного стану на період до 19 січня та комендантську годину. Вранці 5 січня уряд Казахстану було відправлено у відставку. Того ж дня Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про “терористичну загрозу”.
9 січня у Телеграм-каналі міністерства інформації та суспільного розвитку Казахстану була опублікована інформація про 164 загиблих під час протестів, проте пізніше влада назвала цю публікацію “технічною помилкою”. За офіційними даними, внаслідок заворушень у Казахстані загинули двоє дітей, троє зазнали поранень.
МВС Казахстану заявляло про 16 загиблих силовиків та понад 1,3 тисячі постраждалих співробітників поліції, Нацгвардії та військовослужбовців.
Нагадаємо, над центром Києва пролетів прапор Казахстану (ФОТО).