У столичному повітрі знайдено формальдегід, діоксид азоту, оксид вуглецю

Автор: Любава Лисичкіна
23:21 18.01

У низці районів Києва, переважно у центрі міста, відзначено перевищення вмісту шкідливих речовин в атмосфері. Всього на 14-ти стаціонарних постах обсерваторії з 10 по 15 січня 2022 р.  було відібрано  та  проаналізовано 1500 проб повітря.

У столичному повітрі  знайдено формальдегід, діоксид азоту, оксид вуглецю

Як повідомляє  Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського, за даними спостережень на стаціонарних постах  у період з 10 по 15 січня 2022 р. у повітрі м. Київ відмічено перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДКс.д.). 

Зокрема:

– завислих речовин – у 1,0-1,2 раза на Бессарабській площі в усі дні спостережень;

– діоксиду азоту – у  4,1 раза – на площі Перемоги 10 і 11 січня;  у 3,0-3,9 раза – на вулицях Семена Скляренка, Попудренка, Каунаській, площах Деміївській та Бессарабській, проспекті Перемоги (район метро Святошин), Оболонському проспекті; у 2,2-2,9 раза – на вул. Академіка Стражеска (перетин з бульваром Вацлава Гавела), вул. Олександра Довженка (район метро Шулявська). На проспекті Науки біля метеомайданчику обсерваторії перевищень не зафіксовано.

– формальдегіду – у 2,1-2,4 раза – на проспекті Перемоги, Бессарабській площі, вулицях Олександра Довженка, Каунаській,  площі Перемоги; у 1,0-1,9 раза – на інших постах спостережень.

Загалом, порівняно з попереднім тижнем, у повітрі дещо знизився вміст  формальдегіду, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

За прогнозами Українського гідрометцентру характер погоди буде змінний у найближчі дві доби і переважно не сприятиме накопиченню шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.

До слова, дивовижний захід сонця напередодні Водохреща фіксували кияни.

Великий Київ у Google News

підписатися