У столичному Ботсаду понад 200 сортів лілійників, наразі – період активного квітування

Автор: Любава Лисичкіна
21:43 04.07

Представлені сорти відображають як історію світової селекції лілійника, так і репрезентують досягнення українських селекціонерів

У столичному Ботсаду понад 200 сортів лілійників, наразі – період активного квітування
Світлодіодне освітлення
Як розповіли в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка НАН України,  середина літа – період активного квітування лілійників.
 
Колекція лілійників Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАНУ сьогодні нараховує 8 видів та різновидів, 205 сортів (в тому числі 15 сортів, створених в ботанічному саду ), та понад 200 сіянців, які отримані в результаті гібридизаційної роботи.
 
В колекції представлені сорти як ранньої селекції, так і сорти новинки різноманітні за висотою, габітусом, формою, розміром, забарвленням квіток, термінами цвітіння. Представлені сорти відображають як історію світової селекції лілійника, так і репрезентують досягнення українських селекціонерів, зокрема Світлани Пікалової та Еліни Виноградської.
Види та сорти колекції є базою для морфолого-біологічних досліджень, вивчення ритмів їх росту та розвитку, особливостей адаптації рослин в умовах інтродукції. А  колекційний фонд лілійника є джерелом поповнення колекцій ботанічних садів та матеріалу для озеленення.
Крім того, як зауважують фахівці, колекція виконує навчально-пізнавальну функцію для квітникарів, студентів біологічних та аграрних спеціальностей, школярів.
 
Фото та текст Тетяни Щербакової
 
Відомо, у Ботсаду Гришка квітує неймовірна колекція однорічників: шукати красу слід на “Порах Року” (фото, відео). 

Великий Київ у Google News

підписатися