У багатоповерхівці, що потріскалась і похилилась 60 років тому досі продають квартири

Автор: Оксана Тупальська
11:08 03.08

Житловий будинок за адресою Берестейський проспект, 9 похилився одразу після того, як його звели радянські будівельники. У багатоповерхівку заселили людей в 1961 році. І вже тоді його назвали місцевою “пізанською вежею”. Там досі мешкають, а квартири продають та здають квартирантам.

У багатоповерхівці, що потріскалась і похилилась 60 років тому досі продають квартири

Києвознавець Кирило Степанець опублікував статтю зі старої газети, де розповідається про тріщини, які виникли на фасаді будинку. Його будували, не враховуючи наявність під землею грунтових вод. А коли дім звели – земля почала осідати, а будівля перекошуватись. Тоді і фіксували тріщини шириною 10 см. 

У радянські часи щілини підлатали, мешканців не відселяли. Так вони нам і залишилися. Уже в 2015 році, через півстоліття жителі дому знову почали скаржитися, що переживають за свої оселі – бо з’являються нові тріщини, а на стінах з’являється цвілість від вологи. Місцеві детально дослідили історію свого дому. 

Кажуть, що там, де нині розташована прибудинкова територія, раніше було озеро, а поруч – русло річки Либідь. Озеро засипали. Частину території водойми забудували – тепер там школа. Коли сильно дощить,  подвір’я будинку заливає. Кажуть, калюжам подітися нікуди, бо високий рівень грунтових вод. 

У радянські часи, коли люди ходили до влади та повідомляли, що підлога в квартирах перекошена на 20 градусів, деяких з них відселили та віддали приміщення під науковий інститут. Але не на довго – згодом знову видали ордери на квартири родинам, які стояли в черзі на житло.

У часи незалежної України власники почали потроху продавати квартири в аварійному будинку, частину вдалося зторгувати бізнесу – під офіси. Звичайно, якщо будівля завалиться, не питатиме, зруйнуються квартири разом із мешканцями чи зі співробітниками фірм. 

Проте навіть у підї’зді, де найбільші тріщини, досі мешкають власники. 

Моя оселя ночами тріщить, у стінах щілини, в підлозі, залізобетонних покриттях з’являються нові тріщини. Діра в підлозі в під’їзді дозволяє нам слідкувати за станом труб в підвалі, які часто ремонтують, – розповідала 10 років тому одна з мешканок. 

На цій старій світлині жінка показує грибок на стінах, який поширюється як на верхніх, так і на нижніх поверхах. 

Нині на сайтах продажу нерухомості можна побачити пропозиції в будинку за алресою Берестейський проспект, 9:

  • вартість однокімнатної з ремонтом на 4 поверсі $60 тис.
  • вартість 5-ти кімнатної з ремонтом на 4 поверсі – $135 тис.

Як бачимо, ціни на житло в такому домі не найнижчі в Києві – як-не-як, Шевченківський район. Пишуть в коментарях, що дім цегляний, дворик тихий, гарне транспортне сполучення. Є квартири – знаходяться і покупці, яким потрібно десь мешкати. 

Великий Київ у Google News

підписатися