Докладну програму, телефони для довідок та реєстрації на заходи опублікували на офіційному сайті заповідника.
Культурно-мистецька програма до Дня Києва у “Софії Київській”
28 травня
Екскурсія “Русь-Україна в родинному колі Європи”
Європейська орієнтація завжди була наріжним каменем української незалежності, яку країна і зараз мужньо виборює. Як давно історія України переплетена з європейською завдяки “шлюбній дипломатії” та якими були “плоди” цих союзів? Які історичні події ілюструють світські фрески Софійського собору та що зберігають стародавні написи на стінах храму? Хто з нащадків київських князів брав участь у Першому Хрестовому поході, а кому присвячував оди кохання норвезький конунг? Про це та інше Ви дізнаєтесь під час ексклюзивної екскурсії «Русь-Україна в родинному колі Європи».
- Час: 14.00.
- Вартість: 150 гривень з особи.
- Тривалість: 90 хвилин.
- Реєстрація та деталі за телефонами: (044) 278-76-62; (044) 279-22-56.
Огляд керамічного панно Галини Севрук “Місто на семи горбах”
Герої стародавньої історії Києва самобутньо й талановито представлені заслуженою художницею України Галиною Севрук в її останній монументальній роботі – “Місто на семи горбах”, що прикрашала фойє столичного готелю «Турист», але у 2020 р. була демонтована. Проте, унікальне керамічне панно віднайшло нову “прописку” у Національному заповіднику “Софія Київська”, де його відреставрували фахові художники-реставратори й змонтували цьогоріч у будинку Консисторії. До Дня Києва всіх бажаючих запрошують ознайомитися з цією унікальною роботою за сеансами о 12.00, 14.00 та 16.00.
- Місце збору: біля турникету під Дзвіницею.
- Вартість: за ціною вхідного квитка на територію.
- Деталі за телефонами: (044) 278-76-62
Відкриття виставок “Повертайся живим” та “Коли Сонце було рожевим”.
- Виставкові зали “Хлібні”, 14.00.
- Вхід за вхідним квитком на територію Заповідника
Екскурсія “Монастирські сади”
Організатори запрошують пройтися садибою колишнього Києво-Софійського монастиря та послухати розповідь про садово-паркову культуру 17-18 століття, асортимент садових насаджень, їхнє значення у житті насельників та теперішні рослини, висаджені з урахуванням традицій. Учасникам радять взяти записники для нотаток та деяких рецептів, якими будуть ділитися.
- Час: 16.00
- Вартість: 25 гривень з особи.
- Тривалість: 90 хвилин
- Реєстрація та деталі за телефонами: (044)-278-44-83; (050)-71-70-959. Зустріч біля Дзвіниці.
29 травня
Міжмузейний квест просто неба “Хранителі історії”
Фахівці Національного музею історії України та національного заповідника “Софія Київська”підготували великий квест центром нашого Києва! На учасників чекає захоплива пригода, під час якої вони відвідають шість музейних локацій, побувають в пам’ятних історичних місцях Києва, побачать одні з найкрасивіших його краєвидів та стануть справжніми Хранителями історії.
- Початок о 13:00.
- Місце збору: музей “Золоті ворота”.
- Квест безкоштовний! Проте за попереднім записом!
- Телефон для запису: (044) 278-48-64.
- Записатися можна щодня з 12:00 до 16:00.
Екскурсія “Небесний покровитель Києва — архангел Михаїл”
Тематична екскурсія, присвячена традиції вшанування архангела Михаїла на теренах Русі-України від часів прийняття християнства до сучасної доби.
Архангела Михаїла вшановували з давніх часів як небесного оборонця воїнства та покровителя Києва, про що промовисто ілюструє герб столиці. Архангелу Михаїлу присвячено й один із вівтарів Софії Київської, а на хорах собору зберігаються унікальні мозаїки та фрески ХІІ століття з Михайлівського Золотоверхого собору. Ви також дізнаєтеся про ще один образ архангела — один з трьох, які упродовж віків “тримали небо і благодать” над Києвом.
- Час: 14.00.
- Вартість: 150 гривень з особи.
- Тривалість: 90 хвилин.
- Реєстрація та деталі за телефонами: (044) 278-76-62; (044) 279-22-56.
Огляд керамічного панно Галини Севрук “Місто на семи горбах”
Герої стародавньої історії Києва самобутньо й талановито представлені заслуженою художницею України Галиною Севрук в її останній монументальній роботі — “Місто на семи горбах”, що прикрашала фойє столичного готелю «Турист», але у 2020 році була демонтована. Проте, унікальне керамічне панно віднайшло новий дім у Національному заповіднику «Софія Київська», де його відреставрували фахові художники-реставратори й змонтували цьогоріч у будинку Консисторії до Міжнародного дня музеїв (18 травня).
- Усіх бажаючі можуть ознайомитися з цією унікальною роботою за сеансами о 12.00, 14.00 та 16.00.
- Місце збору: біля турникету під Дзвіницею.
- Вартість: за ціною вхідного квитка на територію.
- Докладніше про подію за телефонами: (044) 278-76-62; (044) 279-22-56.
У “Софії Київській” зауважили, що під час проведення заходів можливі затримки та паузи в разі сигналів повітряної тривоги.
Читайте також: Театр на Подолі відновлює роботу після тривалої перерви – анонс вистав
Нагадаємо, Музей Гончара відкрив унікальну онлайн-виставку давніх світлин українців.