Про це повідомили місцеві жителі, які забили на сполох і зателефонували на «гарячу лінію» Київського рибоохоронного патруля.
Для з’ясування причин локальної екокатастрофи рибпатрульні взяли на аналіз у трьох місцях проби води та зразки загиблих пліток.
Про результати лабораторних досліджень обіцяють повідомити згодом. Крім того, для відповідного реагування готуються листи до Державної екологічної інспекції Столичного округу, Головного управління Держпродспоживслужби у Київській області, Київської обласної держадміністрації та Держрибагентства.
У Київському рибоохоронному патрулі нагадали, що відповідно до ч. 2 ст. 242 Кримінального кодексу за порушення правил охорони водних об’єктів, якщо вони спричинили масову загибель риби, загрожує до 5 років ув’язнення. Рибпатрульні також закликають громадян у разі виявлення замору риби терміново телефонувати на «гарячу лінію» за номером: (099) 341-73-18.
Читайте також: Смердить і дохне риба: кияни просять почистити озеро на Борщагівці
До слова, раніше браконьєр встиг добути 10 лящів, два карасі та окуня, загальною вагою 5,6 кг. Порушника виявили інспектори Київського рибоохоронного патруля спільно з працівниками Фастівського управління поліції та членами громадської організації «Товариство рибалок «Унава».