У Пирогово відкриють виставку «Поетика народного живопису»

Автор: Любава Лисичкіна
23:49 08.06.2022

На виставці представлені роботи знаних народних художників України, в тому числі: Івана Лисенка, Олексія Кулика, Василя Гузія, Явдохи Клюпи та ін. А також найкращі зразки петриківського розпису з Полтавської та Дніпропетровської областей.

У Пирогово відкриють виставку «Поетика народного живопису»
Світлодіодне освітлення
Як повідомили у Національному музеїнародної архітектури та побуту України, виставка розпочне роботу  10 червня 2022 року о 12:00 в приміщенні сільської управи із с. Мліїв
на експозиції «Середня Наддніпрянщина».
 
Виставковий проект «Поетика народного живопису» покликаний представити широкому загалу глядачів найкращі зразки народного малювання з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Він висвітлює мистецько-художню течію наїву в українському національному живописі.
 
Українська народна картинка – це унікальне явище нашої культури та традиції, адже малювання у крові кожного українця. З давніх-давен наші предки розмальовували посуд, дитячі іграшки, прикрашали хати як ззовні, так і всередині; малювали оберегові символи й знаки, складали з них унікальні орнаменти, що з часом почали відтворювати в більш складних техніках не тільки малювання, а й вишивці, різьбленні, ткацтві, виготовленні прикрас та об’ємних оберегів.
 
Народна картинка як самостійне явище набула сучасного вигляду в ХVIII ст. Тоді ж народні художники почали використовувати та переосмислювати західноєвропейські сюжети.
Багато художників-самоуків, народних малярів стали всесвітньо відомими представниками наїву, наприклад: Катерина Білокур, Марія Примаченко, Ганна Собачко, Євмен Пшеченко, Михайло Онацько та багато інших.
 
Особливо цінне і значуще почуття рідного дому та спокою виникає при спогляданні народних картинок, адже це подих предків, потаємні знання нашого народу.
 
Виставка триватиме із 10 червня по 10 липня 2022 року.

Великий Київ у Google News

підписатися