Як повідомили у Національному музеїнародної архітектури та побуту України, виставка розпочне роботу 10 червня 2022 року о 12:00 в приміщенні сільської управи із с. Мліїв
на експозиції «Середня Наддніпрянщина».
Виставковий проект «Поетика народного живопису» покликаний представити широкому загалу глядачів найкращі зразки народного малювання з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Він висвітлює мистецько-художню течію наїву в українському національному живописі.
Українська народна картинка – це унікальне явище нашої культури та традиції, адже малювання у крові кожного українця. З давніх-давен наші предки розмальовували посуд, дитячі іграшки, прикрашали хати як ззовні, так і всередині; малювали оберегові символи й знаки, складали з них унікальні орнаменти, що з часом почали відтворювати в більш складних техніках не тільки малювання, а й вишивці, різьбленні, ткацтві, виготовленні прикрас та об’ємних оберегів.
Народна картинка як самостійне явище набула сучасного вигляду в ХVIII ст. Тоді ж народні художники почали використовувати та переосмислювати західноєвропейські сюжети.
Багато художників-самоуків, народних малярів стали всесвітньо відомими представниками наїву, наприклад: Катерина Білокур, Марія Примаченко, Ганна Собачко, Євмен Пшеченко, Михайло Онацько та багато інших.
Особливо цінне і значуще почуття рідного дому та спокою виникає при спогляданні народних картинок, адже це подих предків, потаємні знання нашого народу.
Виставка триватиме із 10 червня по 10 липня 2022 року.