У прокуратурі розповіли, як боролися за закриття атракціону над Дніпром у судах

Автор: Вікторія Мілюта
20:02 21.07

Печерська окружна прокуратура Києва розпочала розслідування за фактом загибелі 20-річного хлопця на атракціоні-спуску над Дніпром, роботу якого раніше вимагали зупинити через суд.

У прокуратурі розповіли, як боролися за закриття атракціону над Дніпром у судах

Як повідомили у відомстві, розслідування проводиться «за фактом порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та службової недбалості, що спричинила смерть людини».

В той же час у прокуратурі розповіли, що ще в 2021 році намагалися зупинити роботу атракціону «Канатна переправа через Дніпро від Арки Дружби народів до Труханового острова». Тоді прокурори звернулись до Господарського суду з позовом, в якому просили визнати незаконним розпорядження Київської міської державної адміністрації від 11.01.2021 року, яким переможцем конкурсу визнали компанію без досвіду експлуатації атракціонів подібного типу.

Відповідачами у справі були Виконавчий орган Київської міської ради (КМДА), комунальне підприємство «ПЛЕСО» та компанія-переможець конкурсу.

«Однак рішенням Господарського суду Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову відмовлено», – зазначили у відомстві.

Тоді суди та столичні посадовці не погодились з позицією прокуратури про те, що канатна дорога через Дніпро належить до атракціонів підвищеної небезпеки.

Читайте також: З атракціону над Дніпром впав 20-річний хлопець – у поліції уточнили інформацію про трагічний випадок

Також під час судового розгляду будо встановлено, що на момент проведення інвестиційного конкурсу та судового розгляду проєктна та технічна документація щодо атракціону ще не були розроблені.

«Втім, нікого з посадовців КМДА, які проводили конкурс на визначення переможця, до сьогоднішнього трагічного випадку це не турбувало», – підсумували у прокуратурі.

У Київській міській державній адміністрації відреагували на ці «закиди» та наголосили, що трагедія не повинна ставати черговим предметом публічних маніпуляцій з боку правоохоронців.

«Київська міська прокуратура у 2021 році через суд не намагалась скасувати сам атракціон, лише оскаржувала результати інвестиційного конкурсу стосовно компанії-переможця та відповідне розпорядження КМДА від 11.01.2021 року. Сам атракціон на той момент ще не існував як такий. Рішенням Господарського суду Києва від 02.12.2021, залишеним в силі постановою Північного апеляційного господарського суду від 16.06.2022 та Верховного суду від 14.09.2022, у задоволенні позову органів прокуратури було відмовлено. Рішення суду в цій справі врахувало наявність з боку учасника конкурсу необхідних дозвільних документів, що стосуються його діяльності», – пояснили у міськадміністрації.

Також там звернули увагу, що проектну документацію мав розробити переможець конкурсу, і на її основі отримати відповідні дозвільні документи в профільних державних органах та відомствах – «саме в частині дотримання цих вимог і правил має ретельно розібратися слідство».

Нагадаємо, 21 липня під час спуску над Дніпром обірвався один з тросів вищезгаданого атракціону, внаслідок чого у воду впав один з відвідувачів. Він потонув.

Великий Київ у Google News

підписатися