У посвідченнях українських водіїв від сьогодні почнуть з’являтись нові позначки

Автор: Галина Ворона
10:28 29.12.2021

Від сьогодні в Україні почали діяти нововведення, за якими водії, що складали іспит на керування авто з автоматичною коробкою передач, матимуть відповідну позначку у посвідченні і зможуть їздити лише на таких автівках. Ті, хто складав на “механіці”, зможуть керувати обома видами машин.

У посвідченнях українських водіїв від сьогодні почнуть з’являтись нові позначки

Про це повідомляється на сайті Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України.

Позначка про складання практичного іспиту на транспортному засобі з автоматичною коробкою передач відображатиметься у посвідченнях водія у вигляді коду “78” у графі 12 документа.

У ГСЦ зазначили, що ці зміни регламентує постанова уряду від 22 вересня 2021 року № 1007. Нею запроваджено цілий ряд нововведень у частині видачі посвідчення водія та допуску громадян до керування транспортними засобами з метою трансформації держави у бік європейських цінностей.

Наразі вже змінився дизайн бланка посвідчення водія. З минулого року він має темно-рожевий колір, схожий на колір європейського посвідчення водія, стилізоване зображення Державного Прапора України для ідентифікації країни. Бланк став більш захищеним від підробок. У ньому імплантований електронний носій, зазначається термін його дії, а також група крові та резус-фактор водія. Попереду – практичне запровадження відмітки про надання згоди або незгоди на посмертне донорство.

Як зазначається, такі нововведення є кроком до приведення бланку національного посвідчення водія у відповідність до міжнародних стандартів.

Читайте також: Неймовірно, але факт: покарання наздогнало водія, який проїхав через газон на Дарницькій площі 

Нагадаємо, в Україні відновили обов’язковий техогляд автівок – водіїв перевірятимуть на дорогах.

Великий Київ у Google News

підписатися