У пошуках комфорту: яку клавіатуру краще обрати для роботи?

19:43 07.09.2021

Експерти E-Katalog розповіли про переваги та недоліки трьох найрозповсюдженіших видів комп’ютерних клавіатур.

У пошуках комфорту: яку клавіатуру краще обрати для роботи?
оренда квартири Київ

Мембранні

Клавіатури мембранного типу — найпоширеніша категорія на ринку. Під кожною їхньою клавішею розміщена пружна тришарова мембрана. Притискаючи її до упору (зазвичай, на 3-4 мм), користувач замикає ланцюг контакту, внаслідок чого натискання реєструється. Після цього мембрана розпрямляється, повертаючи клавішу в початкове положення.

Мембранні клавіатури прості у виробництві та дешеві. Завдяки відсутності жорстких елементів в конструкції вони працюють майже безшумно. З іншого боку, мембранні моделі не дають тактильної віддачі, необхідної для швидкого та безпомилкового друку, та мають невеликий термін служби (1-2 млн натискань для кожної клавіші). До того ж внаслідок їхнього зносу виникає так званий «ефект втоми»: часто використовувані клавіші стають більш чутливими до легких натискань.

За даними E-Katalog, вартість мембранних клавіатур в інтернет-магазинах України стартує з позначки 90 грн.

Ножичні

Ножичний механізм часто використовується в ноутбуках та інших портативних клавіатурах, наприклад, для смарт-телевізорів. Під клавішами в таких моделях також є гумові мембрани, однак вони доповнені конструкцією з двох пластикових елементів, скріплених за типом ножиць. Остання дозволяє зменшити необхідну для спрацьовування клавіші довжину ходу до 1-2 мм, забезпечує кращу стабілізацію клавіш та характерний тихий клік при їхньому поверненні в початкове положення. Внаслідок цього працювати з ножичними клавіатурами зручніше, ніж з мембранними. Ресурс роботи — близько 5 млн натискань.

Ціна в інтернет-магазинах — від 400 грн.

Механічні

Механічні клавіатури мають складнішу будову. Кожна клавіша обладнана власним механізмом перемикання, що включає металеві контакти та пружини. Завдяки цьому «механіка» служить набагато довше конкурентів (50-100 млн натискань) і не втрачає своїх властивостей із часом. Хід клавіш зазвичай становить близько 4 мм, однак натискати кожну кнопку до упору нема потреби: вони спрацьовують вже при вдавлюванні на 2 мм, після чого опір натисканню підвищується. Інша особливість «механіки» полягає в швидкому поверненні клавіш в початкове положення, що прискорює роботу. Саме тому клавіатура механічна популярніша серед геймерів та журналістів.

Ціна в інтернет-магазинах — від 600 грн.

Примітка: дані про ціни клавіатур актуальні станом на серпень 2021 року. Ознайомитися з сотнями популярних моделей та порівняти їхні розцінки в інтернеті можна на порталі ek.ua.

Великий Київ у Google News

підписатися