У поліції повідомили, скільки людей за рік порушили комендантську годину у Києві

Автор: Анна Ткаченко
17:45 24.11.2023

За останній рік у Києві правоохоронці виявили 41 394 людей, які порушили встановлені заходи комендантської години.

У поліції повідомили, скільки людей за рік порушили комендантську годину у Києві

Про це йдеться у відповіді Головного управління Нацполіції у Києві на запит hromadske.

З цих понад 41 тисячі людей 40 017 порушників доставили до управлінь поліції для подальшого розбору.

Нині за порушення комендантської години покарання не передбачене. Притягнення до відповідальності можливе лише в разі вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень, кажуть поліцейські.

Патрулі мають право перевіряти посвідчення, документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи. А в разі відсутності документів поліціянти можуть затримувати людей та доставляти в органи або підрозділи Нацполіції для встановлення особи. Також — за потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.

Нагадаємо, раніше у парламенті зареєстрували законопроєкт, напрацьований спільно з МВС і Нацполіцією, який передбачає чималі штрафи за порушення комендантської години.

Відповідно до нового законопроєкту, громадянам може загрожувати штраф у розмірі від 8500 до 17 000 гривень. У разі повторного порушення — сума множиться на два.

Для бізнесу штрафи ще більш суттєві: від 51 до 102 тисяч гривень. Якщо ж порушення зафіксують повторно протягом року — він зросте до 170 або 340 тисяч гривень.

Великий Київ у Google News

підписатися