Про це йдеться у відповіді Головного управління Нацполіції у Києві на запит hromadske.
З цих понад 41 тисячі людей 40 017 порушників доставили до управлінь поліції для подальшого розбору.
Нині за порушення комендантської години покарання не передбачене. Притягнення до відповідальності можливе лише в разі вчинення адміністративних чи кримінальних правопорушень, кажуть поліцейські.
Патрулі мають право перевіряти посвідчення, документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи. А в разі відсутності документів поліціянти можуть затримувати людей та доставляти в органи або підрозділи Нацполіції для встановлення особи. Також — за потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів.
Нагадаємо, раніше у парламенті зареєстрували законопроєкт, напрацьований спільно з МВС і Нацполіцією, який передбачає чималі штрафи за порушення комендантської години.
Відповідно до нового законопроєкту, громадянам може загрожувати штраф у розмірі від 8500 до 17 000 гривень. У разі повторного порушення — сума множиться на два.
Для бізнесу штрафи ще більш суттєві: від 51 до 102 тисяч гривень. Якщо ж порушення зафіксують повторно протягом року — він зросте до 170 або 340 тисяч гривень.