У півтора рази більше за півтора роки – Київ захлинається від надмірної автомобілізації

Автор: Оксана Тупальська
17:43 01.12.2023

Власником автомобіля є кожен третій житель столиці. Якщо у січні 2019 року в столиці було зареєстровано 927 тис. автомобілів, то в січні 2022 року їх кількість зросла до 1,375 млн. Про це повідомили у проекті Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури міста Києва на 2024-2025 роки.

У півтора рази більше за півтора роки – Київ захлинається від надмірної автомобілізації
оренда квартири Київ

“Навантаження на автомобільну мережу столиці, яка була розрахована на 500 тис. машин, збільшилося більше ніж у два рази, що є наслідком зростання кількості приватних автомобілів, приміського та транзитного транспорту”, – повідомляють автори проекту.

Це призводить до перевантаженості доріг автотранспортом, зношення автошляхів та зростання заторів на дорогах, що негативно впливає на якість довкілля та міську мобільність. Зазначається, що в умовах війни відновлення та ремонт проводиться частково:

“Враховуючи обмежене фінансування, комунальні шляхово-експлуатаційні підприємства виконують роботи лише в рамках поточного (дрібного) ремонту (ліквідації аварійної ямковості) та забезпечують роботи з утримання і ремонту вулично-дорожньої мережі для підтримання належного рівня безпеки дорожнього руху та її санітарно-технічного стану”, – додають у проекті.

А також наводять статистику:

“Автотранспортна мережа м. Києва, що є частиною вулично-дорожньої мережі налічує 2230 вулиць загальною протяжністю 1665,7 км, з яких 727,01 км вулиць загальноміського і районного значення та 938,7 км вулиць місцевого значення, 273 пішохідні переходи, 175 мостів, шляхопроводів, естакад та тунелів, більше 138 тисяч вуличних світильників та 44 тисячі світлоточок ілюмінації”.

Нагадаємо, сьогодні вранці через несприятливі погодні умови Київ став у заторах, особливо ускладнено рух на лівому березі міста.

Великий Київ у Google News

підписатися