У підівалі мого будинку “кадировці” тримали 15 людей, серед них 3 дітей — мешканець Бучі

Автор: Любава Лисичкіна
19:10 24.06

Про те, як виживали люди у постійному стресі від того, що їх можуть вбити, розповів Нік Федірко — фотограф з Бучі, у чиєму будинку жили російські окупанти.

У підівалі мого будинку “кадировці” тримали 15 людей, серед них 3 дітей — мешканець Бучі Фото: Громадське радіо

За словами бучанця,  в його будинку оселилися “кадировці”, усі озброєні, дуже брудні та смердючі.

Коли його та сусіда вивели на вулицю і змусили роздітися, рашисти сказали: «Ми прийшли вас рятувати! Ми не варвари і не злодії. Шукаємо Бандеру і фашистів». При цьому вони перевертали весь будинок, вивертали наплічники друзів та перебирали цінності, які знайшли в будинку. Забрали гроші й телефони.

Нік зміг заховати один із двох своїх мобільних. Російські військові також знайшли фотоапарат чоловіка. Він почав благати не ламати його, бо це єдиний інструмент, за допомогою якого він заробляє гроші для сім’ї. Окупанти залишили камеру, але забрали всі картки пам’яті.

“Згодом вони привезли ще 15 українців та українок, серед них 3 дітей, і сказали всім йти в підвал мого будинку. Коли я збирався нагору за теплим одягом і ковдрами для них, один із солдатів погрожував мені вистрілити в ноги, щоб я рухався швидше. Ми поселилися в підвалі. Окупанти принесли нам воду і два пайка російської армії. Наказали використовувати відро, якщо нам потрібно в туалет. Через велику кількість людей у ​​підвалі відчувались сирість і задуха”, – розповів Нік.

Нік каже, що це була найважча ніч у його житті. Він був у сильному стресі, мав панічні атаки. Здавалося, що росіяни відчинили двері до підвалу і кинули туди гранату.  

«Уранці до підвалу спустився російський солдат. Він попросив мене вийти за ним, оскільки я був власником будинку. Мене вивели на вулицю і наказали йти за російським офіцером. Ми пішли до сміттєвих баків за 50 метрів від дому. Біля них стояв невеликий сарай і офіцер наказав мені зайти всередину. Я запитав, чи збирається він мене вбити. Він відповів: «Це залежить від тебе».

За словами чоловіка, усередині тієї будівлі лежало три тіла. Одного з них він впізнав — це був один із сусідів. Якби Нік сказав, що знає його, його б вбили. 

“Я сказав, що я їх не знаю. Офіцер знову запитав, чи знаю я його, оскільки він мій сусід. Я відповів, що, можливо, бачив його, але не знаю. Мені наказали йти в підвал. Я запитав, чи можемо ми поховати тіла. Росіянин сказав, що вони не ховають навіть своїх і розстріляли б нас, якби ми це зробили”,  – розповів моторошні подробиці бучанець.

Нагадаємо,  випадково знайшли чоловіка, який вважався зниклим безвісти під час окупації Київщини.

Великий Київ у Google News

підписатися